door Peter Donk
SLIEDRECHT – Voor dit jaar, 2025, heeft Gemeente Sliedrecht de taakstelling gekregen om 139 opvangplaatsen voor asielzoekers te realiseren. Volgens wethouder Ton Spek (CDA) van Vluchtelingenopvang is het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) leidend wat betreft de openingsdatum van de opvang in Sliedrecht-Noord. “Zij (het COA – red.) hebben ons recent geïnformeerd dat men met het voorbelastingtraject gaat starten in september / oktober en dat de daaropvolgende fasering ziet op een afronding van de totale bouw rond het voorjaar van 2027”, reageert Spek in beantwoording van vragen in een memo maandag 25 augustus 2025 aan raadslid Timo Pauw (PRO Sliedrecht). De lokale partij stelde onlangs een reeks vragen.
Wethouder Ton Spek licht meer toe over afspraken met Gemeente Alblasserdam en over sociale huurwoningen voor statushouders op termijn. (Foto Gemeente Sliedrecht)
Er is ook een bestuursovereenkomst tussen Gemeente Sliedrecht en Gemeente Alblasserdam, waarbij Sliedrecht opvangt voor asielzoekers van Alblasserdam. Dit is bij de gemeenteraad bekend schrijft Pauw, die van Spek wilde weten of het college de gemeenteraad inzicht kan geven in de inhoud en voorwaarden
van deze overeenkomst. Spek stuurde Pauw de overeenkomst mee, die is ondertekend 16 september 2024 (versie van 5 december 2023). In de overeenkomst wordt (nogmaals) gesteld dat er maximaal 250 asielzoekers in Sliedrecht worden opgevangen, zoals eerder door de gemeenteraad van Sliedrecht is vastgesteld. De bestuursovereenkomst tussen Sliedrecht en Alblasserdam is aangegaan voor een periode van vijf jaar en deze gaat in op het moment van de ingebruikname van het asielzoekerscentrum (AZC) in Sliedrecht-Noord. Als de overeenkomst wordt verlengd, dan – z0 hebben de gemeenten afgesproken – volgen nieuwe afspraken. “Partijen zullen zich gezamenlijk inspannen daar waar het onderwijs, zorg e.d. van de in de opvang te huisvesten asielzoekers c.q. te huisvesten statushouders betreft”, staat ook in de overeenkomst.
Tekst gaat verder onder archieffoto.
(Archieffoto PRO Sliedrecht)
Sociale huurwoningen
Pauw wilde namens zijn politieke partij ook weten of op basis van de huidige statistieken uit het woonverdeelsyteem van de sociale huurwoningen is aan te geven hoeveel Sliedrechtse huurwoningen per jaar worden vrijgemaakt doordat Alblasserdam de Sliedrechtse taakstelling van de statushouders gaat overnemen. “Het zal jaarlijks gaan om omstreeks achttien statushouders, gedurende een termijn van vijf jaar vanaf het moment dat het AZC geopend is”, aldus Spek. Het aantal huurwoningen wat daardoor wordt vrijgemaakt hangt volgens Spek van de samenstelling van de toegewezen huishoudens. Spek: “In theorie zou het kunnen gaan om maximaal achttien huurwoningen, die jaarlijks niet hoeven te worden vrijgespeeld voor de huisvesting van deze groep statushouders wanneer het zou gaan om achttien alleenstaanden.”
Dus mensen dat wordt zelfverdediging en sporten.
Spuitbussen op zak bescherm en verdedig jezelf.
Wat een zieke wereld leven wij.
Laat Spek het asielzoekerscentrum maar in zijn achtertuin bouwen.
Gaat de gemeente raad ook tekenen voor de vrijheid van ons kinderen en vrouwen ?
Meneer Pieter de Bruin, zo partijdig dat we deze reactie gewoon publiceren. Omdat wij iets uitleggen of de regels weergeven? Denk eens na voordat je reageert. Schrijf niet iets dat niet klopt!
Wij zijn slechts doorgeefluik met dagelijks veel actueel nieuws. En als het gras groener is bij de buren, dan ga je daar heen.
Ach, we maken allemaal wel eens een vergissing en een taalfout.
Lees hier ook wel eens wat waar geen touw aan vast te knopen is.
Niemand = 100 procent. en dat maakt het soms wel gemakkelijker.
Verder is Sliedrecht24 top.
Wat jammer dat de redactie van Sliedrecht24 partijdig is en niet neutraal! Ik zou zeggen kijk eens op Alblasserdamsnieuws, daar kan je nog wat van leren.
Dit is geen forum. Wij zijn een online krant, al tien jaar en je hebt bij ons nog de mogelijkheid om te reageren. Met kapitalen woorden maken staan we niet toe. Zie onze regels art. 2 op pagina ‘Van de redactie’ En weet dat een wethouders niets doordramt. Hij voert een besluit van de gemeenteraad uit. We hebben ook nog wat taalfouten uit je reactie gehaald.
Dit is toch bizar. De burgemeester gaat op dit forum met droge ogen een snoepreisje van Spek zitten verheerlijken. Daarna een uitnodiging op dit forum om een hapje te komen eten om samen met inwoners te praten en de koers te bepalen in Sliedrecht. Daarna een bericht Dat doordrammer Ton spek CDA (Complotten Door Achterkamer politiek ) het AZC voorjaar 2027 gereed is. Samen met de bewoners betekent geen AZC. Maar de foto uitdrukking bij bericht spreekt boek delen. Bla bla , eigengereid , doordrammer en ik en de raad bepalen.
Moet nu even aan Lisa denken. Las net dit in een landelijk dagblad. Gevoel van onveiligheid op AZC waar moord verdachte Lisa werd opgepakt: velen zijn crimineel. stukje verder in artikel. Veel bewoners waren onder invloed van drugs en er wordt veel gedeald. ( Dit is landelijk zo )
Maar ach geld en subsidies lonken.
Het gaat allemaal naar de klote niet alleen in sliedrecht maar in heel het land.
Ze horen geen voorrang te hebben op een woning terwijl andere mensen maar toezien.
Lezen blijkt veel te moeilijk…en schrijven voor een aantal ook.
Die statushouders gaan dus naar Alblasserdam…
Wanneer we nu eens als proef bij de burgemeester en wethouders een tiny house in de tuin zetten. Kunnen vast per stuk 10 asielzoekers in. Na een jaar evalueren hoe dit bevallen is. Kunnen we alsnog besluiten wat we gaan doen!
Het is gewoon een verdienmodel voor de gemeente Sliedrecht wat betreft de komst van het AZC. Allemaal mooie plannen en oplossingen als het er is. Als je de afgelopen. Leest over azc’s in Nederland, dan kan ik met heel goed voorstellen dat je geen AZC in je gemeente wil hebben. We zien de overlast en andere gebeurtenissen met archus ogen tegemoet. Laat de gemeente Sliedrecht met zijn asielzoekers eens een voorbeeld zijn voor heel Nederland om deze “Gasten” aan het werk worden gezet bijvoorbeeld bij de gemeente of andere overheidsinstanties. De gasten kosten de samenleving 90 duizend euro per jaar. Daar mogen ze toch wel wat voor terug doen!!! Laat onkruid wieden in de gemeente o.i.d. Dan verleven zich niet en kunnen geen rottigheid bedenken om uit te gaan halen.
Dat er op de TV in het NOS van 20 uur uitgezonden wordt dat steeds meer verdedigigingstrainingen worden gegeven en wapens worden aangeschaft.
Dit zeg toch wel iets van het beleid van de hedendaagse politiek. De inwoners van Nederland zijn het zat. De politie is wegbezuinigd en het toezicht is gewoon helemaal niets in onze gemeente. Als het AZC bewoond gaat worden komt er extra politie toezicht. Het grootste broodje aap is dit. Gemeente Sliedrecht ga zo lekker door. Je zal steeds meer bewoners vinden die totaal geen vertrouwen meer hebben en de polarisatie van nu is nog maar het begin.
Dus er gaan 90 sociale huurwoningen naar statushouders van buiten de gemeente sliedrecht. Terwijl er al een zwaar tekort aan sociale huurwoningen is. Kan iemand mij uitleggen hoe dit in vredesnaam mogelijk is.
Oftewel eigen inwoners kunnen stikken want statushouders gaan voor
Zullen we ons maar niet meer druk maken over de politiek. Doen zij ook niet over ons. Het is al jaren duidelijk dat zij geen waarde hechten aan wat de eigen bevolking wil, dat ze meepraten voor de bühne en alleen uit zijn op eigen gewin, niet zo zeer financieel maar zeker ego. Dit land maakt een vrije val met dank aan de politiek. Vreemd dat het vertrouwen in de overheid zo afneemt…
Als ik het goed begrijp dan gaan er 18 sociale huurwoningen naar de statushouders per jaar, 5 jaar lang.
Dat zijn dus 90 woningen in de 5 jaar.
En 0 uitzicht voor jonge Sliedrechters.
Haal dan de C en de D er maar af van het CDA.
Dan houden we een appel over….dat mag een ei worden.
Netjes gezegd.
Wat voor asielzoekers worden er geplaatst? Moeders met kleine kinderen of alleenstaande 18+ jongens? Vind ik zeer belangrijke informatie…
Was er maar zoveel ook haast bij de verbouwing van het Winkler plein!!
Het is toch niet te geloven dat dat zo lang moet duren!
na alwat er gebeurt indit land .
haalt Sliedrecht ze binnen .
hoop date r wel meer blauw op straat komt als het de bouw klaar is.
Ik lees dat COA alles in werking gaat zetten en de gemeente mee werkt.
status houders uit alblasserdam krijgen hier binnen 5 jaar woning of begrijp het verkeerd ?
De gemeente kan dus wel garanties afgeven over de bouw voor immigranten maar deadline bouw woningen eigen bevolking ho maar!
Wat zijn we daar blij mee spek!!