SLIEDRECHT – Na een periode van relatieve stilte zijn alle omwonenden en andere belangstellenden dinsdag 8 juli 2025 door middel van een nieuwsbrief op de hoogte gebracht van de recente ontwikkelingen rondom het Watertorenterrein. Volgens de ontwikkelaars is er de afgelopen tijd veel werk verzet, in samenwerking met de gemeente en verschillende betrokken partijen. Het is de bedoeling dat een intentieovereenkomst (IOK), die samen met de gemeente Sliedrecht wordt voorbereid, direct na de zomervakantie wordt getekend. De samenwerking zou ‘goed verlopen en er ligt een goed concept’.
De gemeente Sliedrecht heeft aangegeven eind juli 2025 de bouwkundige staat van de Watertoren te willen inspecteren. Zo’n periodieke controle is volgens de ontwikkelaars, die wacht op verdere informatie en het inplannen van een afspraak, altijd verstandig. (© Archieffoto RPAS Peter Donk / Dronetv.nl)
Na het indienen van de aanvraag om een omgevingsvergunning in december 2023, is de gemeente begonnen met de inhoudelijke beoordeling van de aanvraag. Ook alle externe adviseurs zoals Rijkswaterstaat, Provincie, buurgemeenten en de Omgevingsdienst werden betrokken. Dat leverde rond de zomer van 2024 een grote hoeveelheid vragen en adviezen op. “Duidelijk werd dat onze aanvraag op een aantal punten nog verder aangevuld moest worden voordat de gemeente een beslissing kan nemen. In een bestuurlijk overleg in het najaar werd afgesproken om samen verder te werken en hierover ook een (IOK) af te sluiten. Dat is een document waarin onze gezamenlijke ambities voor het Watertorenterrein zijn vastgelegd en samenwerkingsafspraken worden gemaakt. In 2025 hebben we ook formeel een verzoek gekregen om onze aanvraag aan te vullen met gegevens. Alle partijen werken nu vanuit een positieve grondhouding”, berichten Hanieh Alesaeidi en Gert Schouwstra van Watertorenterrein in de laatste nieuwsbrief.
Onderhandelingen lopen
Ook zijn ze bezig met het aanvullen van de vergunningaanvraag, waarbij we ons richten op een reeks technische details en onderzoeken. Alesaeidi en Schouwstra schrijven: “We voeren juridisch overleg met Rijkswaterstaat over het waterdeel van het plan dat we in 2009 van het Rijk hebben aangekocht als bouwterrein. Door verandering van de beleidsregels is onze overeenkomst uit 2009 onder druk komen te staan en Rijkswaterstaat moet hierover een nieuwe beslissing nemen. Hoewel we nog geen volledige overeenstemming hebben bereikt, verloopt het gesprek in een goede sfeer.”
Geen speelplaats
Het oude hek rond de Watertoren is weer gesloopt door spelende jongeren. Het terrein is niet geschikt als speelterrein. Onder de toren zitten kelders waar je in kunt vallen. Een nieuw stuk hekwerk is inmiddels besteld en wordt binnenkort geplaatst. Over spelen gesproken. In de week van 15 september 2025 gebruikt Defensie twee dagen het Watertorenterrein voor een oefening. Het zal gaan om een groep van 20 tot 40 manschappen. Zodra alle draaiboeken zijn uitgewerkt, volgt een bericht met praktische informatie.