Woning met zonnepanelen op dak in brand

door Peter Donk
SLIEDRECHT – Aan de Montiverdistraat in de wijk Baanhoek-West in Sliedrecht-West is donderdagmiddag 21 mei 2020 rond 14.00 uur brand uitgebroken. De vlammen sloegen uit het dak van de woning, waarop ook zonnepanelen liggen.

Hier is de brand beginnend en korte tijd later wordt deze uitslaand. Er is op dat moment nog geen brandweer. Het gaat om een woning, die kortgeleden is gebouwd. (Foto Peter Donk / Sliedrecht24)

Tekst gaat verder onder tweet.

Begin maart 2020 berichtte Bouwfonds Property Development (BPD) dat de 20 Largo-woningen en de 23 Tonica-woningen aan de Monteverdistraat en Rondo in Sliedrecht waren genomineerd voor beste ZEN-woning (Zeer Energiezuinige Nieuwbouw). Niet bekend is of de brand veroorzaakt is door de zonnepanelen op het dak.

Tekst gaat verder onder tweet.

De woning is door de brand ernstig beschadigd. De Sliedrechtse wethouder Ton Spek (CDA) van Wonen en Verkeer reageert donderdagmiddag. Hij zegt mee te leven met de bewoners van deze nieuwe woning. Spek: ” Dit is natuurlijk verschrikkelijk om de vlammen uit je nieuwe huis te zien slaan. Gelukkig zijn er geen persoonlijke ongelukken! Ik hoop dat de (rook)schade meevalt.”

Tekst gaat verder onder foto.


Het dak en de woning zijn door de brand zwaar beschadigd. (Foto Ruben van der Sterren / Sliedrecht24)

Kritiek was er in de buurt toen iedereen kon zien dat de hulpdiensten door de bussluizen niet snel bij de woningbrand konden komen. Spek: “De inrichting van elke weg wordt voor aanleg getoetst door de hulpdiensten. Deze weg ligt er al veel langer en is bekend bij de alle hulpdiensten. Zaken als bussluizen staan ook in hun navigatiesysteem. Zelfs tijdelijke wegopbrekingen (en dergelijke) worden gemeld door de gemeente en daarin ingevoerd. Brandweerwagens en de meeste ambulances kunnen over de bussluizen. Personenauto’s van de hulpdiensten echter niet.”