SLIEDRECHT – Het zat er al weken aan te komen, maar in de laatste ronde van de interne competitie van Schaakvereniging Sliedrecht donderdagavond 15 mei 2025 werd het echt een feit; Peter van den Bergh is de nieuwe clubkampioen. Met twaalf winstpartijen en vijf remises werd hij de terechte kampioen.
Al is nieuw niet het juiste woord, omdat Peter van den Bergh zijn tiende cap binnen wist te halen. Dit keer werd het wel een speciaal kampioenschap, omdat hij dit seizoen ongeslagen bleef. (Foto Schaakvereniging Sliedrecht)
Met vooral belangrijke winstpartijen op naaste concurrent Jorik Klein en Wim Hokken legde de clubkampioen, die zijn titel prolongeerde, de basis voor het kampioenschap.
Records
De vijf remises boekte hij tegen Wim Pool, Jorik Klein, William Gijsen en tegen Robert en Jerry van Rekom. Door zijn tiende kampioenschap verstevigt Van den Bergh zijn derde plaats in de tabel van alle clubkampioenen van Schaakvereniging Sliedrecht in de 89-jarige historie. Bovenaan prijkt nog steeds P.C. Parel, die maar liefst 22 keer clubkampioen is geworden. Op de tweede plaats staat Wim Hokken met twintig titels en Van den Bergh staat dus derde met tien titels. Jorik Klein werd uiteindelijk tweede in het kampioenschap. De jongste clubkampioen ooit kwam in de laatste weken net tekort om het de nieuwe kampioen echt moeilijk te kunnen maken. William Gijsen maakte het podium compleet met een derde plaats.
OKD
Donderdag 22 mei 2025 begint het Open Kampioenschap van de Drechtstreek 2025. Dit toernooi staat open voor iedereen. Inschrijven kan nog steeds op de website van het OKD 2025.