SLIEDRECHT – Slydregt.NU is niet tevreden over het punt zondagsrust, waar het college binnen het hoofdlijnenakkoord 2022 – 2026 afspraken over heeft gemaakt. “Het gaat niet ver genoeg”, stelt fractievoorzitter Mark Jongeneel (Slydregt.NU), “Supermarkten horen de vrijheid te krijgen om op zondag open te gaan. Nu zie je dat Sliedrechters uitwijken naar Dordrecht of Papendracht om op zondag boodschappen te doen.
Slydregt.NU vindt dat de overheid niet over de openingstijden gaat van ondernemingen. “Laat dit toch eens aan de ondernemers zelf over”, stelt fractievoorzitter Mark Jongeneel (Slydregt.NU). (Foto gemeente Sliedrecht)
Slydregt.NU hecht veel waarde aan goede afspraken rond activiteiten en zondagsrust. “Goede afspraken zijn nodig zodat iedereen weet waar men aan toe is”, stelt Jongeneel. Slydregt.Nu is bang dat, zoals de afspraken nu op papier zijn gezet, er voor de oppositie absoluut geen ruimte is om met moties aan de knoppen te draaien, zodat er op zondag meer mogelijk is in Sliedrecht. Jongeneel: “De coalitie zal elkaar op dit punt stevig vasthouden.”
Geen overheidsbemoeienis
De lokale partij ziet het liefst zondagsvrijheid. “Iedere Sliedrechter bepaalt zelf zonder overheidsbemoeienis dat men naar de kerk gaat, recreëert, consumeert of onderneemt op zondag. Evenementen op zondag moeten in het hele dorp kunnen. Er moet in de vergunningsaanvraag wel rekening worden gehouden met de kerkgang. Het zal toch prachtig zijn als wij ooit in september 2026 op grote schermen op het Dr. Langeveldplein naar Max Verstappen wordt gekeken hoe hij GP van Nederland wint”, zegt Jongeneel.
Ballen tonen
Voor Jongeneel staat één ding vast als er niets terecht komt van de afspraken en alles bij het oude blijft. Jongeneel: “Dan weten de Sliedrechters dat ze in 2026 niet meer op de VVD moeten stemmen. De VVD heeft veel te verliezen op dit punt. De VVD moet dus ballen tonen op dit punt. Slydregt.NU zal de liberalen hier aan houden de komende jaren. Dit zullen we doen op een constructief positieve manier.”