Sliedrechtse buurten mijden viering Sint Maarten op zondag

SLIEDRECHT – In verschillende Sliedrechtse wijk, zoals in de Oude Uitbreiding en in Baanhoek-West is zaterdagavond 10 november 2018 het Sint Maartensfeest georganiseerd. De officiële datum is 11 november 2018 en dat valt dit jaar op zondag. Enkele buurten vonden dat voor Sliedrecht minder gepast.

Soms gebeurt het dat Sint Maartensfeest de avond ervoor wordt gehouden, zoals in Sliedrecht. Dus zo gek is het ook weer niet. Snoep was er voor de kinderen.

Sint-Maarten was geruime tijd een feest voor de armen, een bedelfeest. In Nederland hangt er geen politiek of religieuze binding aan, het is populair en een feest van alle gezindten. Kinderen maken lampionnen en gaan daarmee langs de deur. Ze zingen speciale liedjes en hopen daarvoor fruit of snoep te krijgen. 
 

2 gedachten over “Sliedrechtse buurten mijden viering Sint Maarten op zondag”

  1. Prima initiatief geweest, dat ook in andere vormen navolging verdient.
    Rekening houden met elkaar kan dus kennelijk wel in dit zg “zwaar Christelijke dorp”.
    Toch is het wel opvallend: dit is goed nieuws, maar daar hoor je (bijna) niemand over nu.

  2. Enorm gezellige avond gehad op het Drijberplein met zo’n 30 kinderen. Iedereen met een lampion en mooi verkleed. Het was weer een feestje mede dankzij de pleinbewoners! Iedereen bedankt en tot volgend jaar.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld