PRO Sliedrecht blijft vragen houden over bezorging De Merwestreek

SLIEDRECHT – Opnieuw zijn er door de lokale partij PRO Sliedrecht maandag 22 oktober 2018 vragen gesteld aan het College van B & W over de bezorging van huis-aan-huisblad De Merwestreek. De politieke partij maakt zich al weken druk om de papieren krant. De beantwoording van de door de fractie begin oktober 2018 gestelde technische vragen over de verspreiding en bezorging van De Merwestreek, met daarin de gemeentelijke pagina en de beantwoording door het college heeft PRO Sliedrecht er toe besloten opnieuw vragen te stellen. 

Fractievoorzitter Peter de Borst (PRO Sliedrecht) heeft maandag namens zijn politieke partij weer vragen gestuurd naar het college van B & W. (Foto gemeente Sliedrecht)

“In het kader van het recht dat inwoners hebben op – waarvan een deel afhankelijk van de papieren verspreiding – inzage en kennisneming van de gemeentelijke pagina o.a. met besluiten, aanvragen vergunningen, klachtentermijnen en op de huidige wijze hen dit ontnomen word, contractuele afspraken niet gehouden worden en er geen verbetering lijkt plaats te vinden gaat de fractie van PRO Sliedrecht over tot het stellen vragen”, stelt fractievoorzitter Peter de Borst (PRO Sliedrecht), die kennelijk niet meer wilde wachten op het gesprek van De Persgroep – de uitgever van de krant – en de gemeente Sliedrecht dinsdag 24 oktober 2018.

Vragen meegeven
De Borst wil horen wat er wordt afgesproken in dat gesprek. “Welke argumenten geeft de Persgroep voor het structureel slecht uitvoeren van de bezorging krant? Heeft u een deadline gegeven m.b.t. verbetering/oplossen van deze te kort schietende bezorging? Zo ja, wat is deze dan? Zo nee, waarom niet?”, aldus De Borst, die wil horen wat er wordt besproken en welke afspraken / conclusies er worden getrokken. Het lijstje met vragen dat het college meekrijgt is nog langer. De Borst: “Hoeveel bezorgklachten zijn er sinds de door PRO Sliedrecht gestelde technische vragen en uw beantwoording ( na 11 okt. 2018 dus) ontvangen bij de Persgroep en bij de gemeente?”

Contractuele afspraken
In
het contract staat dat als de opdrachtnemer zijn verbintenissen voortvloeiende uit de overeenkomst niet geheel of niet behoorlijk is nagekomen, de opdrachtgever het recht heeft om de betaling aan De Persgroep op te schorten. De Borst vraagt verder aan het college van B & W  “Heeft u gebruik gemaakt van dit artikel? Zo nee, waarom niet? Zo ja, per wanneer en hoe vaak is dit toegepast? Als het antwoord nee is, bent u alsnog van plan om dit artikel toe te passen?” In het contract staat bij dat de opdrachtgever een boete kan opleggen als uit opeenvolgende wekelijks aan te leveren klachtenregistratie op een postcode meer dan zeven keer op basis van gemelde, gegronde klachten een na-bezorging moet plaatsvinden, gemeten over een periode van zes maanden. ” Is dit artikel toegepast? Zo nee, waarom niet? Zo ja, wanneer en hoe vaak?”, wil PRO Sliedrecht weten.

Klachtenregistratie
Het huidige contract tussen de gemeente Sliedrecht en De Persgroep over de gemeentepagina’s loopt tot 31 mei 2019 ( zie 1.4.5.), met optie tot maximaal 1 jaar verlening. De Borst vraagt het college: “Bent u van plan dit contract te verlengen, gezien de structurele slechte wijze van bezorging? Zo ja, wat zijn uw argumenten?” En verder: “Ontvangt de gemeente één keer per week een klachtenregistratie? Zo ja, wat zijn daar de conclusies van? Zo nee, hoe komt dat? Heeft u steekproefsgewijs controle gedaan op de directe na bezorging of verzending per post? Zo ja, wat zijn daar de resultaten van? Zo nee, waarom niet? Bent u als Opdrachtgever tevreden over de wijze van klachtenafhandeling door De Persgroep naar inwoners toe die gebruik maken van de klachtenprocedure? Zo ja, op welke argumenten zegt u dat? Zo nee, wat zijn uw acties in deze?” Binnen veertien kalenderdagen verwacht PRO Sliedrecht schriftelijk een antwoord. 

1 gedachte over “PRO Sliedrecht blijft vragen houden over bezorging De Merwestreek”

  1. Dit is nu eens echt een gevalletje “Vragen stellen voor de Buhne”. Een lid van het college stelt een hele serie vragen aan het college welke door het college, waar vragensteller zelf deel van uitmaakt, moeten worden beantwoord.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld