DORDRECHT / SLIEDRECHT – Voor de poort van Chemours aan de Baanhoekweg in Dordrecht zijn zaterdagochtend 18 februari 2023 voor de 150e keer door actievoerders emmertjes met ‘vervuilde grond’ gestort. Een aantal van hen is betrokken bij de Sliedrechtse actiegroep ‘Gezondheid voor Alles’.
Niet alle politieke partijen uit Sliedrecht lieten zaterdagmorgen hun neus zien bij het ‘jubileumprotest’. (Foto Richard van Hoek / Sliedrecht24)
Ook een aantal politieke partijen liet hun neus zien (de Provinciale Statenverkiezingen komen er voor een aantal aan half maart 2023 – red.). Vanuit Sliedrecht waren vertegenwoordigd: PvdA Sliedrecht, D66 Sliedrecht, PRO Sliedrecht en Slydregt.NU. Gedeputeerde Anne Koning (PvdA) van Wonen, Ruimtelijke Ordening, Recreatie en Sport bij de Provincie Zuid-Holland en lijsttrekker bij de socialisten was er ook bij.
Tekst gaat verder onder foto.

Niet met 150 emmers, want dat was voor de actievoerders een logistiek probleem, maar met 150 kilo (= 15 emmers – red.) vervuilde PFAS grond uit Sliedrecht stonden ze voor de poort. (Foto Richard van Hoek / Sliedrecht24)
Dicht hoeft Chemours niet van de actiegroep, maar meer milieuvriendelijker. Ook willen ze dat zaken vanuit de overheid beter worden geregeld.