Eindejaarsbijdrage: ‘Online krant Sliedrecht24 is een begrip in het dorp’ 

SLIEDRECHT – Uit en over Sliedrecht laten we ieder jaar tussen de kerstdagen en jaarwisseling op online krant Sliedrecht24 een aantal mensen terugkijken op gebeurtenissen. Een terugblik op 2022 en vooruitkijken naar het jaar 2023. Bijdragen leveren deze keer René de Kuiper, directeur openbare basisschool De Wilgen (zondag 25 december 2022), Gerard de Haan, o.a. betrokken bij de Gereformeerde Kerk (maandag 26 december 2022), Hanneke Kooiman, voorzitter Raad van Raad van Bestuur ASVZ (dinsdag 27 december 2022), Jan van Es, directeur glas- en verfgroothandel (woensdag 28 december 2022), Nicole Boer, o.a. voorzitter Wilhelmus’ Muziekkorpsen (donderdag 29 december 2022), Astrid van Leeuwen, o.a. van het Sliedrechts Museum (donderdag 30 december 2022) en Jan de Vries (CDA), burgemeester van de gemeente Sliedrecht (vrijdag 31 december 2022) en Peter Donk, hoofdredacteur van online krant Sliedrecht24 en online krant HG24 (zondag 1 januari 2023). 

Vandaag: Peter Donk, hoofdredacteur online krant Sliedrecht24 en online krant HG24 (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)

Beste lezers, 

Niet eerder schreven we zoveel artikelen en plaatsten we zoveel foto’s op online krant Sliedrecht24 als in het jaar 2022. Naast zeer nieuwswaardige artikelen, politieke verslagen en verslagen van (koor)concerten, deden we ook oproepen voor getuigen van criminele delicten of verloren sleutelbossen, knuffels en andere voorwerpen. 

Het is mooi dat dit kan op online krant Sliedrecht24. Een lokale krant, die inkomsten uitsluitend haalt uit advertentie-inkomsten. Grote dank dus aan onze lokale ondernemers. En adverteren, gezien worden, levert ook wat op. Verder zie je overal de tarieven omhoog gaan, behalve bij ons. Dat houden we ook in 2023 zo! 

Nog niet eerder had online krant Sliedrecht24 zoveel geopende pagina’s in een jaar tijd. In totaal werd 6.305.139 keer een artikel geopend. Niet meer weg te denken in de lokale nieuwsvoorziening en vaak leidend in het lokale nieuws. Dat komt door snel en accuraat berichten te plaatsen. We kregen veel post, tips en hulp van meedenkende inwoners.

Online krant Sliedrecht24 is een begrip in het dorp. Binnen Nederland doen we het goed en behoren we tot de goed draaiende ‘hyperlocals’, online kranten. Schrijvend zoals dingen gaan, waar lezers ruimte krijgen om te reageren en waar ook spelregels gelden. Sliedrecht24 heeft binnen het online medialandschap een volwassen status. Begonnen als status van ‘zolderkameridee’ en uitgegroeid naar een eigen redactieruimte. Eind juni dit jaar bestaan we alweer acht jaar. 

Terugkijken op 2022 gaat de krant voorspoedig. Persoonlijk had ik een onfortuinlijke start, waar de meeste lezers, dankzij de inzet van mijn vrouw Brenda en onze fotograaf-verslaggever Hans van der Aa, weinig van gemerkt hebben. De online krant draaide gewoon door. Ik belandde begin januari 2022 in het ziekenhuis. Er was een kwaadaardige tumor in de darm gevonden van ruim zeven centimeter, die richting de blaas was gegaan. Lang verhaal. Ik onderging een operatie van vier uur en was een aantal weken uit de running.

Toen kwamen er de gemeenteraadsverkiezingen aan en maakten we de Sliedrecht24-podcast ‘Sliedrecht Kiest’. Redelijk weer op de been organiseerde ik voor de online krant een verkiezingsdebat in het gebouw van Wilhelmus’ Muziekkorpsen. Samen met voormalig radiopresentator van de regionale Omroep West leidde ik het debat. Het eerste publieke optreden weer sinds de ontdekking van darmkanker. Nu bijna een jaar later, na operatie en behandeling, mag ik niet klagen en gaat het een stuk beter. Een stuk beter, want gezond ben ik nog niet helemaal.

Tijdens mijn ziekteperiode had ik tijd om na te denken over hoe verder met online media. Het motto werd voor mij persoonlijk ‘morgen is vandaag’ en ‘doe wat je graag wilt doen, morgen kan het voorbij zijn’. Dank aan iedereen die steunde met kaarten en vele bossen bloemen. Bijzonder vond ik dat.

De human-interest podcast ‘Verhalen van Sliedrecht’ en de politiek-informatieve podcast Het Raadhuis staan op de rails. Ook in 2023 gaan we nieuwe podcast maken. Tegenwoordig een wezenlijk onderdeel van online krant Sliedrecht24.

In mei 2022 begonnen we met een tweede online krant: HG24 ‘Nieuws uit Hardinxveld-Giessendam’. Best een stap, omdat ik nog in mijn weer-beter-worden-proces zat en het meer werk is. Ik besloot toch te ondernemen en ook deze krant slaat aan. In Hardinxveld-Giessendam wordt HG24 bijzonder gewaardeerd. Ook schaften we in 2022 een nieuwe bedrijfswagen aan. 

Dit voorjaar wordt online krant Sliedrecht24 zichtbaar op een ‘stadsklok’, nabij de kruising Ouverture / Parallelweg in Sliedrecht-West. Geen reclame bij een sportclub (waar altijd een doelgroep komt), maar zichtbaar voor een breder publiek. Online krant Sliedrecht24 is er voor het dorp en kent veel trouwe lezers. De ’24’, we staan 24/7 ‘aan’ als redactie, 365 dagen in het jaar, past dan mooi op het binnenwerk van zo’n klok. Toen het idee bij ons voorbij kwam, vonden we dat als redactie een goed plan. 

Namens onze redactie wil ik iedereen hartelijk bedanken voor het bezoek aan online krant Sliedrecht24 in 2022. Blijf bij ons in 2023. Allen de beste wensen voor dit nieuwe jaar in voorspoed en gezondheid toegewenst.