Bomen op oude ziekenhuislocatie gaan tegen de vlakte

SLIEDRECHT – Donderdagmorgen 11 maart 2021 is op de voormalige ziekenhuislocatie aan de Wilhelminastraat in alle vroegte begonnen met de kap van een aantal gezonde, oude bomen. Al vroeg in de ochtend ging de kettingzaag aan. Ontwikkelaar Crossing Borders Development realiseert daar tientallen nieuwe appartementen.

Er is lang geprotesteerd tegen de kap van de bomen. Dat gebeurt tegen de zin van bewoners in de Wilhelminastraat. Zij zien groen weggaan en hoogbouw met een parkeergarage ervoor terugkomen, vlak voor hun woonhuis. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)

De omwonenden kijken donderdag gelaten toe hoe de bomen worden geveld. Ze vinden het jammer dat de gemeente niet vooraf aan een projectontwikkelaar aangeeft dat bij het maken van woningbouwplannen rekening moet worden gehouden met bestaande oude bomen. Er geldt wel herplantplicht.

11 gedachten over “Bomen op oude ziekenhuislocatie gaan tegen de vlakte”

  1. Beste Meneer T. de Bruijn,

    Uit u reacties blijkt al dat ik ver boven u moet staan.
    Ik bewonder uw reactie, want u bent niet te beroerd om uw masker af te zetten en te zeggen wat veel mensen denken. Namelijk dat wij van het “Gekkenhuis” gezien worden als de paria’s van het dorp.
    Het is wat het is.
    Maar niemand kiest voor een psychische of lichamelijke beperking. Dat u dat niet inziet, maakt van u een buitengewoon laag mens.
    U hoeft maar 1 keer verkeerd van de trap te stuiteren, en dan heeft u de dokter hard nodig, en dan zal hij uw helpen ook. Maar t zal mij benieuwen wie u dan opzoekt.

    De Groeten,

    Uit het gekkenhuis.

    Roy

  2. In bomen kun je niet wonen. Lekker makkelijk van omwonenden, wacht maar tot hun kinderen van in de dertig nog thuis wonen omdat er geen woningen zijn. Als je bomen wilt behouden, begin dan met je niet voortplanten. En eens met Neeltje, er komen vele bomen terug!

  3. Ton oortwijk jij woont zeker in een weiland jij weet ook niet waar je over praat straks een paar blokken dozen als uitzicht en zins het ziekenhuis dicht is is het net zo druk twee dokters een fysiotherapie en een gekken huis komt allen op bezoek

  4. Je handen jeuken toch om bij de mensen die dit allemaal verzinnen thuis ook even hun zorgvuldig
    aangelegde borders en heggen te gaan snoeien……

  5. Beste mijnheer de T de Bruin, kijken op een oud rijp voor de sloop ziekenhuis is toch ook niet zo’n fraai uitzicht, bovendien laat de historie zien dat zulke gebouwen geregeld in de brand vliegen door spelende jeugd of krakers o.i.d. Dit zou ook de levens verwachting van je bomen weleens sterk kunnen verkorten. Je opmerking over drukte in je rustige buurt kan ik je met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid melden dat ten tijden van het operationele ziekhuis het een stuk drukker was waar bij alle auto’s in het zicht of zelfs in de straat stonden i.p.v een ondergrondse parkeergarage.

  6. Het gaat in ieder geval enorm opknappen als de bouw gerealiseerd is, met veel nieuw groen. Een mooi project! Het is nu toch ook een braakliggend terrein…

  7. Neeltje jij heb ook geen verstand hoe kan er nu boom groeien op een parkeer dek er komen allen maar struiken.je kan zien dat je er geen verstand van heeft .door deze bouw wordt druk met af en aan rijden weg met de rust in de wijk 100 auto’s die extra in de wijk rijden

  8. Waarom niet wachten tot bouwvergunning onherroepelijk is en de bouw start. Er kan nog van alles gebeuren, kijk maar naar het watertorenterrein, dat loopt al meer dan 25 jaar.j

  9. Goed dat dit gebeurt voor het broedseizoen en niet langer uitgesteld wordt.
    Nu snel het ziekenhuis slopen en beginnen aan dit schitterende project.
    De parkeergarage die ervoor terugkomt is overigens ondergronds.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld