SLIEDRECHT – Verschillende opmerkingen kwamen er dinsdagavond 15 november 2022 tijdens de besluitvormende behandeling door de gemeenteraad van de Startnotitie binnenstedelijke vernieuwing Sliedrecht Oost. Een debat dat nogal chaotisch verliep, doordat raadsleden zich niet beperkten tot het voorliggende voorstel.
Ook fractievoorzitter Mark Jongeneel (Slydregt.NU) veroorzaakte verwarring. Ging het nu alleen over Sliedrecht-Oost of gaat het ook om andere grote projecten. (Foto Peter Donk / Sliedrecht24)
Wat de VVD betreft, kon de startnotitie zo worden vastgesteld. “Er staat in wat er in moet staan. Het is alleen niet kaderstellend”, betoogde raadslid Martin van Rossum (VVD). Hij wees op de integrale sturing op het programma en belangrijk is volgens hem te kijken naar andere grote projecten. Op de inhoud was de VVD het eens. “Maar Van Rossum wijst ook op het proces. Dat hoort eigenlijk thuis bij ‘Sturen op grote projecten'”, reageerde fractievoorzitter Frank Dunsbergen (CDA). Van Rossum vond het goed om de discussie te voeren en een ander moment vond hij prima. Enige commotie was er over een motie, die nu wel of niet openbaar was en zichtbaar voor de mensen thuis. In ieder geval werd de motie niet ingediend.
Niet gehoord
Slydregt.NU is van mening dat dit project binnenstedelijke vernieuwing Sliedrecht Oost het juiste project is om de aanbevelingen in de praktijk ten uitvoer te brengen. Fractievoorzitter Mark Jongeneel (Slydregt.NU) werd ingeperkt om niet over andere grote projecten te praten en was snel klaar. “De participatie kan wel beter”, stelde Jongeneel. “Dat bericht ken ik niet”, reageerde verantwoordelijk wethouder Ton Spek (CDA) van Wonen. Hij vertelde overleg te hebben met bewonerscommissies. Niemand had een behoefte aan een tweede termijn. In het eerste kwartaal van 2023 wordt een Plan van Aanpak verwacht wat betreft Sturen op Grote Projecten.
Stemming|
Het CDA kwam met een stemverklaring. Fractievoorzitter Frank Dunsbergen (CDA) deelde zijn complimenten uit over de startnotie. Op verzoek van PRO Sliedrecht kwam er een stemming. Het voorstel werd met twintig (aanwezige) stemmen unaniem aangenomen.