SLIEDRECHT – Jongeren veroorzaken bij het basketbalveld achter de tienhoogflat Valkhof de afgelopen drie weken bijna avond aan avond overlast. Volgens bewoners steken ze zwaar vuurwerk af, maken rommel en stichten ze soms brand.
Zondagavond 6 december 2020 werd een matras en bedden in brand gestoken. (Archieffoto Peter Donk / Sliedrecht24)
Voor een aantal bewoners gaat het veel te ver. “We werken samen met de wijkagent en handhavers om dit probleem op te lossen. We zijn al drie weken bezig tot op het moment van zondagavond 20.45 uur. Dit gaat te ver voor ons als bewoners van Valkhof. We geven nog niet op”, zegt een bewoner tegen Sliedrecht24, “We blijven doorgaan tot dit stopt, ook die harde knallen en brandstichting.”
Ik ben iemand die er wel eens hangt en in die afgelopen 3 weken was misschien wel eens overlast. Het klopt idd dat er vuurwerk wordt afgestoken, dit is cat 1 vuurwerk en volkomen legaal. Dat er een matras in de fik is gestoken vond ik inderdaad ook niet goed.
Politie doe er wat aan. Een matras in brand steken kan tot grote problemen leiden, kijk maar naar die brand in Arnhem enkele jaren geleden. Een gezinsdrama was het gevolg.