Van natuurfotografie naar schilderkunst; De Winter op Nationale Kunstdagen

SLIEDRECHT – Ruim een jaar geleden begon ze met schilderen. Wat begon als een nieuwe creatieve ontdekking, heeft inmiddels voor haar geleid tot een eigen stijl, verschillende series en nu deelname aan de Nationale Kunstdagen in Gorinchem zaterdag 14 en zondag 15 november 2026.

“Mijn liefde voor de natuur was er al veel langer. Jarenlang was ik actief als natuurfotograaf en exposeerde ik onder andere met mijn fotografie in het Sliedrechts Museum. Ik ben altijd gefascineerd geweest door de natuur, door kleuren, vormen en de bijzondere details die je soms pas ziet wanneer je echt goed kijkt”, aldus Nathalie de Winter. (Aangeleverde foto)

Ruim een jaar geleden pakte ze voor het eerst serieus een kwast. De Winter: “Al snel ontdekte ik dat ik mijn fascinatie voor de natuur op een heel andere manier kon uiten. Een belangrijke inspiratiebron kwam vorig jaar, toen ik de tentoonstelling ‘Wij Zijn Natuur’ van prinses Irene in Singer Laren bezocht. De tentoonstelling raakte mij door de gedachte dat wij als mensen niet boven de natuur staan, maar er onderdeel van zijn. Die gedachte inspireerde mij tot het maken van mijn vierluik ‘De 4 zintuigen’: Wat de aarde ziet, Wat de zee niet zegt, Wat het bos hoort en Wat in de lucht hangt.”

Eigen stijl
Daarna maakte ze het schilderij ‘Wij zijn natuur’, waarin dezelfde boodschap centraal staat. “De mens is geen toeschouwer van de natuur, maar maakt er zelf deel van uit. Vanaf dat moment ging mijn zoektocht naar een eigen stijl steeds verder. Mijn werk ontwikkelde zich langzaam een andere richting op: meer vrouwelijk, met natuurelementen, krachtige kleuren en een herkenbare vlakverdeling. Ik combineer menselijke vormen met bloemen, dieren en andere elementen uit de natuur. Soms duidelijk herkenbaar, soms wat mysterieuzer en surrealistisch.

Tekst gaat verder onder foto kunstwerk (Nathalie de Winter).

Goedgekeurd
Dat De Winter nu, ruim een jaar nadat ze begon met schilderen, mag deelnemen aan de Nationale Kunstdagen in Gorinchem, vind ze ontzettend bijzonder. De Winter: “Om toegelaten te worden, heb ik mijn werk eerst moeten aanmelden. Een onafhankelijke commissie beoordeelt het ingezonden werk en bepaalt welke kunstenaars aan de beurs mogen deelnemen. Mijn werk werd goedgekeurd en daarmee kreeg ik de mogelijkheid om mijn schilderijen te presenteren.”

Groot publiek
Voor de catalogus van de Nationale Kunstdagen mocht iedere deelnemende kunstenaar één werk aanleveren. “Ik heb gekozen voor ‘Wij zijn natuur’. Juist omdat dit schilderij zo mooi vertelt waar mijn werk vandaan komt en welke boodschap voor mij belangrijk is. Tijdens de Nationale Kunstdagen laat ik verschillende schilderijen en series zien. Het wordt voor mij een mooie gelegenheid om mijn ontwikkeling als beginnend kunstenaar te delen met een groot publiek én om mijn eigen stijl verder uit te dragen. En natuurlijk vind ik het extra leuk als ik tijdens deze bijzondere dagen ook mensen uit Sliedrecht en omgeving mag begroeten”, bericht ze. Haar werk staat op Instagram: @nathaliedewinter.art