Tijdelijk vrachtwagen- en tractorenverbod voor deel Stationsweg

SLIEDRECHT – Bij de uitvoering van het onderhouds- en herinrichtingproject Parallelweg wordt het bestaande asfalt en de fundering van de weg vervangen. Dat gebeurt in vijf verschillende fasen, waarbij steeds een stuk van de Parallelweg is afgesloten. Over een deel van de Stationsweg mogen tijdelijk geen tractoren en vrachtwagens rijden. “Daarvoor zijn omleidingsroutes geplaatst”, laat Gemeente Sliedrecht na vragen weten.

Om te voorkomen dat de vrachtauto’s geen gebruik van de omleidingsroute maken en via de Stationsweg gaan dwalen door de gemeente is er een tijdelijk verbod voor vrachtauto’s ingesteld op de Stationsweg. Dat verbod duurt zolang er wegvakken op de Parallelweg zijn afgesloten voor het verkeer. (Aangeleverde foto)

“Het vrachtverkeer dat op het bedrijventerrein Nijverwaard moet zijn of daar weer vertrekt, wordt dan omgeleid over de hoofdwegen van gemeente Sliedrecht naar de toe- en afrit van Sliedrecht-oost. Dat is de snelste en veiligste route door de gemeente Sliedrecht met de minste overlast in het dorp. Uiterlijk maandag 13 juli 2026 moeten de werkzaamheden op de Parallelweg gereed zijn. Dan wordt ook het vrachtwagenverbod weer verwijderd”, bericht Gemeente Sliedrecht.

‘Geen verkeersbesluit nodig’
Het gaat volgens Gemeente Sliedrecht hier om een maatregel, die niet langer duurt dan vier maanden en daarvoor is volgens hen geen verkeersbesluit nodig. Gemeente Sliedrecht: “Dit valt onder een tijdelijke maatregel. Vanuit de regelgeving is het dan voldoende als dit is afgestemd met de nood-en hulpdiensten.”