Waterbouwer Van den Herik neemt je mee achter werk aan Julianakanaal

SLIEDRECHT – In Zuid-Limburg werkten Rijkswaterstaat en aannemer Van den Herik-Sliedrecht van augustus 2024 t/m april 2025 maandenlang aan de verruiming van het Julianakanaal. Het kanaal tussen Berg en Obbicht werd over een lengte van vier kilometer volledig drooggelegd. Maandenlang werkten honderden mensen dag en nacht om het kanaal te verbreden en klaar te maken voor de toekomst. Zaterdag 28 maart 2026 is er om 13.00 uur een bijzondere lezing in het Nationaal Baggermuseum aan Molendijk 204. 

Een bijzonder project met als grootste uitdagingen: tijd en omvang. Tijdens de werkzaamheden kwam de scheepvaart namelijk volledig stil te liggen, vertraging was daarom niet wenselijk. (Aangeleverde foto)

Robin Koorengevel, werkzaam bij Van den Herik-Sliedrecht zal de aanwezigen meenemen in een kijkje achter de schermen van dit bijzondere project. Je hoort hoe slimme keuzes, samenwerking en creativiteit nodig waren om alles op tijd af te krijgen.

Grondbaan
Rijkswaterstaat en Van den Herik-Sliedrecht, eindverantwoordelijk, werkten bijvoorbeeld samen met Jac de Rijk en Boskalis. Er werd een speciale grondbaan ontwikkeld die het afgegraven slib op sluis Born over een afstand van zo’n 20 meter horizontaal transporteerde en met een trechter in de schepen bracht die het naar verschillende Rijksdepots vervoerden. Ook kreeg Limburg er een tijdelijke attractie bij: de Julianakanaal Open Dagen, bezoekers maakten massaal een wandeling over de bodem van het Julianakanaal.

Tekst gaat verder onder archieffoto (Van den Herik-Sliedrecht).

Kosten en aanmelden
De kosten van de lezing inclusief één consumptie bedraagt € 8,50 p.p.; kosten lezing inclusief koffie/thee én toegang tot het museum: € 12,50 p.p. Dit keer met feestelijk taartje vanwege het 50-jarig jubileum. Aanmelden voor lezing? Stuur een e-mail naar: reserveringen@baggermuseum.nl onder vermelding van jouw naam, het aantal personen en een telefoonnummer.

Halve eeuw
Dit jaar viert het Nationaal Baggermuseum een bijzonder jubileum. Het is namelijk 50 jaar gevestigd in het rijksmonument aan Molendijk 204. Een halve eeuw waarin de geschiedenis van baggeren, waterbeheer en Nederlandse innovatie tot leven komt. Dat laten ze niet ongemerkt voorbijgaan. In hun feestjaar organiseren ze een reeks speciale events, lezingen en tentoonstellingen. Dit is er één van!