Demonstratie tegen asielzoekerscentrum en protestmars

door Peter Donk
SLIEDRECHT – Er komt zaterdag 25 oktober 2025 een demonstratie en een protestmars tegen de komst van een asielzoekerscentrum (AZC). Al wachten de organisatoren nog op een toestemming van Gemeente Sliedrecht. “Met deze vreedzame bijeenkomst willen wij aandacht vragen voor de zorgen die leven onder inwoners over het huidige landelijke en lokale asielbeleid en de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum in onze gemeente”, bericht AZC Alert Sliedrecht donderdagavond 18 september 2025. Initiatiefnemers zijn Arie van Herk (AZC Alert Sliedrecht) en Mirry Romeijn.

In Sliedrecht wordt momenteel de voorbelasting aangebracht op het toekomstige AZC-terrein nabij de Kweldamweg / Zwijnskade. (Archieffoto Hans van der Aa / Sliedrecht24)

Met de actie willen de organisatoren hun zorgen en bezwaren kenbaar maken tegen het huidige landelijke en lokale asielbeleid en de geplande komst van een AZC in Sliedrecht.

Programma en route

  • Demonstratie: start om 13.00 uur op het Dr. Langeveldplein (muziektent).
    Tijdens de bijeenkomst krijgen politici en andere sprekers het woord om hun visie te delen over het asielbeleid en de gevolgen voor Sliedrecht.

  • Protestmars: vertrekt om 14.00 uur en voert langs de volgende route:
    Dr. Langeveldplein – Merwestraat – Kerkbuurt – P.C. Hooftlaan – Rembrandtlaan – Rivierdijk – Sportlaan – Zwijnskade (toekomstige AZC-locatie, korte stop) – Sportlaan – Stationsplein – Stationsweg – Deltalaan – Geulstraat – Molendijk – A.W. de Landgraafstraat – Havenstraat – terug naar het Dr. Langeveldplein.
    De mars eindigt rond 16.00 uur.

Vreedzaam karakter
De organisatie benadrukt dat de bijeenkomst en de mars vreedzaam zullen verlopen. Er worden geen spandoeken of vuurwerk toegestaan. “Wij willen op een ordelijke manier ons ongenoegen laten blijken en het gesprek voeren over de toekomst van Sliedrecht”, schrijven de initiatiefnemers.

Nog geen reactie
AZC Alert Sliedrecht wil nauw samenwerken met de gemeente en de politie om de demonstratie en de protestmars veilig te laten verlopen. De aanvraag voor deze demonstratie is inmiddels per e-mail gestuurd naar zowel de burgemeester als het bestuurssecretariaat. Tot op heden heeft de organisatie nog geen reactie ontvangen. De organisatoren schrijven: “Wij hopen dat de gemeente snel met ons in contact treedt, zodat de voorbereidingen gezamenlijk en in goed overleg kunnen plaatsvinden.” AZC Alert Sliedrecht verwacht circa 2.000 deelnemers uit Sliedrecht en omliggende gemeenten.

4 gedachten over “Demonstratie tegen asielzoekerscentrum en protestmars”

  1. Nou daar heb je wat aan.
    T boeit ze echt niets wat de burgers vinden. Dat zou inmiddels wel vrij duidelijk mogen zijn!!

Plaats een reactie

*=Verplicht veld