door Peter Donk
SLIEDRECHT – Op meerdere plaatsen in wijk Vogelbuurt-Zuid heeft de brandweer maandagmorgen 30 december 2019 autobranden geblust. Er stonden personenauto’s in brand op de Rietzangerstraat, Karekietstraat en Vinkenstraat. Vier wagens raakten total-loss. De politie begon meteen een groot buurtonderzoek.
Dit is een auto in de Rietzangerstraat, die in brand staat. Alle autobranden begonnen aan de voorzijde bij de ruitenwissers / motorkap. (Foto Peter Donk / Sliedrecht24)
Ook was er een brandmelding van een auto aan de Rembrandtlaan, maar de brandweer trof daar geen brand aan. Melding Rembrandtlaan betrof mogelijk de auto(‘s) achter de flat Merelnest aan de Vinkenstraat. Een adres van deze flat is Rembrandtlaan. Hier stonden twee naast elkaar geparkeerde wagens in brand. De meldingen waren even voor 05.30 uur.
Tekst gaat verder onder tweet.
Zeker drie auto's in brand en een vierde beschadigd. Het gebeurde maandagmorgen vroeg in de wijk Vogelbuurt-Zuid in Sliedrecht. (Foto's Peter Donk / Sliedrecht24) pic.twitter.com/Mp1fS0o0Af
— Sliedrecht24 (@Sliedrecht24) December 30, 2019
Bij motorkap
In de wijk is een aantal dagen geleden ook geprobeerd om twee auto’s in brand te steken. Het bleef toen bij een poging. Alles wijst erop dat de branden zijn aangestoken. Ze waren kort na elkaar, enkele straten van elkaar vandaan en begonnen aan de voorzijde bij de motorkap / bij de ruitenwissers. De vier auto’s die maandagmorgen in brand stonden, waren enkele honderden meters van elkaar geparkeerd.
Tekst gaat verder onder tweet.
Brandweer Sliedrecht blust een tweetal personenauto's aan de Vinkenstraat. (Foto Ruben van der Sterren / Sliedrecht24) #Tweetbijartikel pic.twitter.com/uyKsRFdxF1
— Sliedrecht24 (@Sliedrecht24) December 30, 2019
Onderzoek
Verschillende bewoners waren door de knallen van de auto’s wakker geworden en de straat op gegaan om te kijken wat er aan de hand was. “Je voelt je auto hier niet meer veilig staan”, zegt een bewoner. Duidelijk is dat de schrik er in zit. Meerdere agenten kwamen naar de wijk. De politie onderzoekt of buurtbewoners iets hebben gezien. Voor zover bekend is er nog niemand aangehouden.
De politie heeft lint om de twee uitgebrande geparkeerde personenauto's aan de Vinkenstraat gespannen. Mogelijk voor nader onderzoek. #autobranden #Sliedrecht #Tweetbijartikel #Sliedrecht24 (Foto's Peter Donk / Sliedrecht24) pic.twitter.com/VZbIHwqjER
— Sliedrecht24 (@Sliedrecht24) December 30, 2019