Welk belang heeft lid Responsible Care Adviescollege?

SLIEDRECHT – Waarom zit iemand in het Responsible Care Adviescollege van Chemours Nederland (voorheen DuPont)? Wat is zijn rol en wat wil je bereiken nu het bedrijf elke dag in het nieuws is? Sliedrecht24 vroeg het Arie van den Herik uit Sliedrecht. Hij is één van de 8 burgerleden, die deel uitmaken van deze commissie bij het bedrijf Chemours / DUPont. Echt duidelijk wordt het er niet op.

Arie van den Herik laat in de beantwoording op schriftelijke vragen duidelijk niet het achterste van zijn tong zien. Niet duidelijk wordt of hij het bewonersbelang wel met zijn deelname in de commissie op de eerste plaats heeft staan. (Archieffoto CDA Sliedrecht)

De commissie adviseert de directie met betrekking tot de communicatie met de omgeving. Alle antwoorden citeren we letterlijk. Van den Herik: “Mijn eigen betrokkenheid is vanuit mijn woonachtig zijn in Sliedrecht en betrokkenheid bij onderwijs en werkgevers Drechtsteden. Onze rol vervullen we op de achtergrond.”

Vraag en antwoord 1
Op een vraag waarom de commissie nooit eerder de spelende kwesties (Lycra, PFOA) nooit eerder hebben opgepakt, schrijft van den Herik: “Wij bespreken de zaken die omtrent deze thema’s de communicatie met de omgeving betreffen.” Als hem dan gevraagd wordt hoeveel keer de commissie aan de bel heeft getrokken, schrijft Van den Herik: “Wij spreken de directie twee keer per jaar in een bijeenkomst en zo nodig nemen we contact op als met betrekking tot de communicatie met de omgeving een actuele ontwikkeling is.” 

Vraag en antwoord 2
De beantwoording van vervolgvragen blijven ook vaag. Werd er geluisterd door de directie? Van den Herik: “De gesprekken met de directie zijn nuttig en productief. We zien dat de suggesties die we doen met betrekking tot de communicatie immer serieus worden overwogen en dat actie volgt.” Hoe zie je de situatie nu? Van den Herik: “Ik volg het op de voet. Ik ben tevreden dat Chemours aanwezig is bij inloopavonden, commissie- en gemeenteraadsvergaderingen en daar haar visie geeft op de huidige situatie. Dit is ook waar we vooral op hebben aangedrongen.” Niet bekend is wat de vergoeding is voor de deelname in het Responsible Care Adviescollege.

2 gedachten over “Welk belang heeft lid Responsible Care Adviescollege?”

  1. Arie is tevreden dat Chemours aanwezig is bij vergaderingen en haar visie geeft. Er wordt gepraat, maar vervolgens niets gedaan aan het feitelijke probleem. Misschien kan er nog een 3e woning voor Arie bij op het terrein van de fabriek? Zou hij dan nog zo tevreden zijn over Chemours? En Arie, waarom geen open en duidelijk antwoord op de vervolgvragen? Of ligt die regie ook bij Chemours?

  2. Ik heb een tip voor het adviescollege. Het bevordert de communicatie en het vertrouwen van de omgeving:
    Laat 2 woningen op het terrein van de fabriek bouwen voor 2 directieleden, die daar met vrouw en kinderen in gaan wonen. Dat deed de eerste generatie Du Pont ook.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld