SLIEDRECHT – De Nederlandse vlag of / en de Sliedrechtse vlag in de raadzaal van de gemeente Sliedrecht is op dit moment niet actueel. Het antwoord van de griffie is letterlijk: ‘dat is tot op heden geen onderwerp van gesprek geweest.’ Maar kan dus nog komen, zou je daarachter kunnen zetten.
De discussie is aangezwengeld door de Nederlandse driekleur in de zaal van de Tweede Kamer.
De nieuwe lokale politieke partij, die in maart 2018 meedoet aan de gemeenteraadsverkiezingen in Sliedrecht, Slydregt.NU schrijft op sociale media: “Als het aan ons ligt komt de Nederlandse- en Sliedrechtse vlag in de raadzaal te hangen, maar onder geen voorwaarde de Europese vlag!”
Wilhelmus
Fractievoorzitter Anton van Rees reageerde woensdag 15 november 2017 al op opmerkingen of deze ook in Sliedrecht zou komen. “Voor je het weet hebben we ook weer een raadsgebed en het Wilhelmus voor aanvang. Kom ik iets later”, schreef Van Rees op twitter. Waarop raadslid Ria de Mul-Donker (SGP-ChristenUnie) reageert: “Hé, werd vroeger het Wilhelmus ook voor aanvang gezongen? Wist ik niet!” Van Rees op Twitter: “Als het aan het CDA Sliedrecht ligt wel vrees ik.”