Volop activiteiten in meivakantie bij Baggermuseum

SLIEDRECHT – De BaggerPraktijkTuin bij het Nationaal Baggermuseum aan de Molendijk is geopend tijdens de meivakantie. Dinsdag 25 april t/m zaterdag 6 mei van 2017 kan je terecht van 14.00-16.30 uur. Op Koningsdag donderdag 27 april 2017 is het Nationaal Baggermuseum gesloten. Verder vis de BaggerPraktijkTuin open van dinsdag 2 t/m zaterdag 6 mei 2017 van 14.00-16.30 uur.

Onder begeleiding van baggervakmensen kan in de praktijk ervaren worden hoe wordt gewerkt
met water, modder, zand en klei. (Foto Nationaal Baggermuseum)

Test je inzichten bij het bedienen van de bagger experience. Haal je het maximum aan kubieke meters, kun je een selfie naar jezelf sturen. Of kom varen met één van de pusycat duw/sleepboten en probeer te manoeuvreren als een echte stuurman.

Speciale week
In het Baggermuseum beleef je een ontdekkingsreis beleefd worden. Hoe baggerde men vroeger en hoe doet men dat tegenwoordig. Baggeren is waterbouw, in feite een wereldomvattend werkgebied; Hollands Glorie. Na de meivakantie is op de zaterdagen 13 en 20 mei 2017 de BaggerPraktijkTuin, evenals elke zaterdag, geopend van 14.00-16.30 uur. Van vrijdag 12 t/m zondag 21 mei 2017 is het ‘De week van ons water’. In heel Nederland worden leuke en leerzame activiteiten georganiseerd. In de Drechtsteden is er speciaal aandacht voor het watergerelateerd erfgoed. Waterbouw kan nergens anders zo goed ontdekt worden als in het Baggermuseum. Kom je verwonderen en neem een duik in de wereld van het water. Met de Virtual Reality Bril vlieg je over de Afsluitdijk en zie je de weg die vissen moeten zwemmen om van de Waddenzee naar het IJsselmeer te komen.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld