SLIEDRECHT – Van maandag 30 oktober tot en met zondag 5 november 2023 wordt de Nationale Klimaatweek gehouden. Lokaal staan er verschillende activiteiten gepland bij onder meer NME-centrum De Hooizolder en bibliotheek AanZet.
De week staat in het teken van Moeder Aarde. (Stockfoto)
De Wensboom wordt georganiseerd door NME-centrum De Hooizolder (scholen-actie) in het Burgemeester Feitsmapark. Komende week zijn de plaatselijke scholen uitgenodigd om een ‘groene’ wens op te hangen in de wensboom. Hoe zie jij de toekomst van onze wereld?
Dan is er nog een aantal activiteiten in de bibliotheek aan Scheldelaan 1:
- Woensdag 1 november 2023: Recycle & Zo, van 15.00 tot 16.30 uur. Hier creëer je prachtige kunstwerken van gerecyclede materialen, omdat weggooien zonde is. Doe gezellig mee! Voor kinderen vanaf 6 jaar, gratis toegang, geen aanmelding vereist. Dit keer werken we met het thema: Sint.
- Donderdag 2 november 2023: Café voor Elkaar, van 19.00 tot 20.30 uur. Ga in gesprek met de duurzaamheidsexpert van de gemeente. Heb je vragen over de kosten van een warmtepomp, interesse in elektrische laadpalen in jouw buurt, of wil je meer weten over subsidies voor het warmtenet? De experts staan voor je klaar. En om je een duwtje in de rug te geven, delen we gratis tochtstrips, LED-lampen en radiatorfolie uit. Wees er snel bij, want op = op!
- Zaterdag 4 november 2023: Repair Café Sliedrecht, van 10.00 tot 13.00 uur. Heb je een apparaat dat gerepareerd moet worden of kleding die een tweede kans verdient? Ga dan langs bij het Repair Café en één van de deskundige vrijwilligers helpt je graag. Het Repair Café is er elke eerste zaterdag van de maand.