Vat: ‘Zondagopenstelling voor vitale winkels niet mogelijk vanwege coronacrisis’

SLIEDRECHT – Een zondagopenstelling voor supermarkten en eventuele andere vitale winkels (zoals groenteman, bakker, slager, apotheek) zit er niet in. Dat heeft wethouder Piet Vat (SGP-ChristenUnie) meegedeeld aan fractievoorzitter Roelant Bijderwieden (VVD). Hij vroeg zondagopenstelling tussen 12.00 – 17.00 uur mogelijk te maken. 

Wethouder Piet Vat zegt dat openstelling van winkels op zondag nu niet kan. Vat legt uit dat het niet mogelijk is vanwege de coronacrisis. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)

De gemeenteraad heeft volgens Vat onder normale condities de bevoegdheid een besluit te nemen die openstelling van winkels op zondag mogelijk maakt. Dat is geregeld in de Verordening Winkeltijden Sliedrecht 1999. In het kader van de coronacrisis geldt op dit moment GRIP4. “We handelen volgens de richtlijnen en bevoegdheden binnen de crisisbeheersing. In dat kader heeft het Gemeentelijke BeleidsTeam (GBT) eerder besloten geen openstelling op zondag mogelijk te maken daar de winkeliers op dit moment nog geen gebruik maken van alle beschikbare ruimte die de huidige Verordening Winkeltijden Sliedrecht biedt”, legt Vat uit. Of Bijderwieden de vraag na de coronacrisis nog eens stelt, is niet bekend.