SLIEDRECHT – “Wij kunnen ons verder wel vinden in de strekking en ambitie van de integratienota maar op dit moment missen wij nog de smart koppelingen met het staande sociale beleid in Sliedrecht”, was dinsdagavond 19 februari 2019 de slotopmerking van fractievoorzitter Anton van Rees (PvdA) bij het punt integratienota in de oordeelsvormende raadsvergadering.
Simpel en activeren met de focus op zelfredzaamheid in een periode van 6 tot 9 maanden vatte Van Rees even samen. “Maar wat is simpel en hoe activeert u? En hoe weet u zeker dat die focus op zelfredzaamheid bijdraagt aan integratie en deze groep niet juist zo in een terug getrokken positie tussen andere nieuwe Nederlanders terecht komt? Als ik mij verplaats in een zelfde situatie, bijvoorbeeld in een provinciestadje in China, vraag ik me echt af of ik daar binnen zes maanden kan integreren”, aldus Van Rees.
De speerpunten Taal en normen en waarden noemde hij al als een gemiste kans tijdens de (te) lange asielprocedures. Van Rees: De inzet van het eigen netwerk is een verrassende. Een statushouder die in Sliedrecht aankomt heeft zijn netwerk of nog in het land van oorsprong zitten of verblijft ook nog in asielprocedure of zijn elders in Nederland ondergebracht. Wat bedoelt u hiermee?”De PvdA ziet hier in ieder geval kansen voor vrijwilligers initiatieven die heel laagdrempelig en nabij een bijdrage kunnen leveren bij de opbouw van een nieuw stukje netwerk en verdere integratie in een nieuwe samenleving.