SLIEDRECHT – Tijdens het 50-jarig jubileum van hét Nationaal Baggermuseum werd vrijwilliger Remco van de Ven maandagmiddag 1 juni 2026 onverwachts in het zonnetje gezet. De ‘wandelende encyclopedie’ zoals hij door vicevoorzitter Walter Hoebee van het museum werd genoemd, is van grote waarde voor het museum.
Hoebee reikte de erepenning met oorkonde uit aan een zichtbaar verraste Remco van de Ven, die vergezeld werd door zijn echtgenote en verdere familie. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)
Tekst gaat verder onder foto. (Aangeleverde foto)

Zijn brede betrokkenheid bij de ontwikkelingen in het dorp, zijn interesse voor de dorpsgeschiedenis én de baggerindustrie zijn van grote waarde is. Daarnaast is hij nauw betrokken als bestuurslid en rondleider van het museum. Zijn rol houdt niet op binnen het museum, daarbuiten weet hij menigeen te enthousiasmeren voor de waterbouw en stimuleert hij mensen het Nationaal Baggermuseum te bezoeken met zijn presentatie de Wondere Wereld van Waterbouw, die hij op vele plaatsen heeft gehouden en nog steeds houdt.
Eerste keer
De erepenning is dit jaar voor het eerst uitgereikt. Een bijzonder jaar, want het museum viert niet alleen het 50-jarig jubileum aan de Molendijk, maar het is eveneens het jaar waar de toekomstplannen van het museum gelanceerd worden.