Toekomstige brandweerkazerne ‘in lichterlaaie’ tijdens oefening

door Hans van der Aa
SLIEDRECHT – De plaatselijke brandweer houdt met enige regelmaat brandoefeningen. Op dinsdagavond 21 januari 2025 gebeurde dat wel op een zeer bijzondere plaats: de toekomstige brandweerkazerne (het voormalige politiebureau) aan de Rijnstraat. Tientallen buurtbewoners, die vooraf een aankondiging in de bus hadden gekregen, waren daar getuige van. 

De ‘metamorfose’ van politiebureau tot brandweerkazerne gaat in februari 2025 echt van start. Dit was op deze locatie de laatste keer voor een ‘serieuze’ brandoefening. Brandweerpersoneel van het redvoertuig van brandweer Papendrecht ging met een ladder naar het dak om te blussen en trof daar ook een gevluchte inbreker aan. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)

Tekst gaat verder onder foto.

‘Er liepen rond 19.00 uur beveiligers door het pand die twee inbrekers met bivakmutsen tegen het lijf liepen. Kort daarna ging het brandalarm af en één van de beveiligers zag vlammen naar binnen slaan. De inbrekers werden door politie gearresteerd. Het vuur was ontstaan in een container, die buiten tegen het pand stond. De brand werd in eerste instantie gekwalificeerd als middelbrand. Na enige tijd werd opgeschaald. De vlammen sloegen op dat moment uit het dak. De gearresteerde inbrekers gaven aan dat er nog meer personen in het pand waren. Eén van hen vluchtte naar het dak en de andere moest uit een ruimte worden bevrijd. Daarbij werd een deur geforceerd.’

Plaats een reactie

*=Verplicht veld