Succes Boekenfee blijft vooralsnog uit in Sliedrecht

SLIEDRECHT – Het initiatief Boekenfee van boekenrecencent-auteur Maria Stam-Smeets lijkt in Sliedrecht (nog) niet aan te slaan. Dat concludeert Stam nu de zomervakantie voorbij is. Het plan was dat boeken ergens in het dorp worden neergelegd. Onbekende boeken belanden zo bij onbekende lezers, maar zowel boek als lezer krijgen wel een gezicht op Facebook. Stam begon het initiatief begin mei 2018.

Maria Stam-Smeets denkt dat misschien de drempel te hoog is of dat Sliedrecht er nog niet klaar voor is. (Eigen foto)
 
“Helaas merk ik dat boeken niet of nauwelijks opnieuw worden neergelegd of dat er geen bericht geplaatst wordt als een boek is gevonden. Ook is er tot nu toe nog niemand geweest die zelf een eigen boek heeft neergelegd. Misschien dat die drempel te hoog is omdat er een paar stappen aan vooraf gaan, zoals de tekst er op plakken en een foto maken van de locatie?”, schrijft Maria Stam dinsdag 28 augustus 2018 op Facebook.
 
Nog niet klaar
Wereldwijd werkt dit concept volgens haar ‘als een tierelier’, omdat mensen elkaar boeken gunnen en de lol inzien van het neerleggen, zoeken en vinden. Stam: “Maar ik krijg een beetje het gevoel dat Sliedrecht hier nog niet klaar voor is. Ik heb nog een stapeltje boeken liggen. Die zal ik nog door het dorp verspreiden, maar tenzij er iets gaat veranderen, zal ik daarna de Facebookpagina opheffen.” De Facebookgroep is een besloten groep, zodat alleen leden zien waar de boeken liggen.

Hoe en wat?
Stam keek het initiatief af van een landelijke variant, genaamd ‘Zwerfboeken’ of ‘Boekenjagers’. Deze variant is echter uitsluitend bedoeld voor inwoners van Sliedrecht. Op de Facebookpagina kun je zien waar en wanneer er een boek is neergelegd voor de gelukkige vinder. “Heb je een boek te pakken? Plaats dan een foto van je vondst in de groep en doe dat ook als je het boek gelezen hebt en weer (in Sliedrecht!) ‘vrij laat’. Zo weet iedereen wanneer een boek al gevonden is of weer klaar ligt voor de volgende. Natuurlijk is het ook leuk als je er bij vermeldt wat je er zelf van vond, maar dat is niet verplicht”, legt Maria Stam uit. 

1 gedachte over “Succes Boekenfee blijft vooralsnog uit in Sliedrecht”

  1. Ik vind het een super leuk idee! Ik had er echter nog niet eerder over gehoord. Misschien komt het omdat ik geen Facebook heb en wie weet heel veel (lezende)sliedrechters niet.

    Het initiatief is in ieder geval erg leuk!

Plaats een reactie

*=Verplicht veld