DORDRECHT /SLIEDRECHT – Inwoners met betalingsachterstanden of noodzakelijke kosten die zij even niet kunnen dragen, kunnen vanaf vrijdag 1 april 2022 gebruikmaken van het Sociaal Leenfonds. Deze regeling van Stichting Urgente Noden Drechtsteden, gebaseerd op een landelijk initiatief, is bedoeld om inwoners in een vroeg stadium met hun geldzorgen te helpen om zo verdere problematische schulden te voorkomen.
Via het Sociaal Leenfonds kunnen renteloze leningen verstrekt worden voor bijvoorbeeld betalingsachterstanden. Het gaat om leningen met een bedrag van maximaal € 1750,– voor alleenstaanden en € 2500,– voor een gezin, voor een periode van maximaal drie jaar. Het maandelijkse aflossingsbedrag is afhankelijk van de afloscapaciteit van de inwoner.
Eén van de speerpunten van het beleidsplan schuldhulpverlening ‘SamenWerken aan nieuw perspectief’ is het wegnemen van blokkades voor bestaanszekerheid.
Bestaanszekerheid
Een concrete actie uit het beleidsplan is het opstarten van een Sociaal Leenfonds. Peter Heijkoop, regionaal voorzitter sociaal domein: “We zijn blij dat we met het Sociaal Leenfonds inwoners in een vroeg stadium kunnen helpen bij hun betalingsachterstanden of financiële problemen. Het is ontzettend belangrijk dat iedereen bestaanszekerheid heeft en het Sociaal Leenfonds biedt nieuw perspectief voor de inwoners van de Drechtsteden met geldzorgen.”
Samenwerking
Stichting Urgente Noden Drechtsteden werkt voor de aanvragen en toekenningen samen met de vrijwillige schuldhulporganisaties, sociaal wijkteams bewindvoerders en andere maatschappelijke organisaties. De verbinding met de lokale samenwerkingspartners is belangrijk omdat hierdoor vroegtijdige signalering en verdere hulpverlening gewaarborgd is.