SLIEDRECHT – De hele afgelopen week was het al merkbaar drukker bij tankstations, maar vrijdag 30 juni 2023 was duidelijk de drukste dag. Zaterdag 1 juli 2023 gaan de brandstofprijzen van benzine, diesel en lpg in verband met accijnsaanpassing behoorlijk omhoog.
Veel autobezitters nemen nog even de moeite om de tank vol te gooien en daar gemiddeld € 5,– tot € 7,– mee te besparen, zoals hier bij tankstation DIRK aan de Thorbeckelaan. Even wachten in de rij wordt voor lief genomen. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)
Vanwege de hoge energieprijzen besloot het kabinet per 1 april 2022 om de accijns op benzine, diesel en lpg tijdelijk te verlagen. Deze korting wordt nu teruggedraaid. De accijnstarieven voor benzine stijgen zo’n veertien eurocent per liter, voor diesel ongeveer tien eurocent en voor een liter lpg moet ongeveer zes eurocent meer worden betaald.
Dus… voor 5 euro ca 20 minuten in de rij staan. Logica is weer ver te zoeken.
We worden weer geflest waar we bij staan. Euro95 stijgt naar over de 2,- euro. De overheid heft accijns op benzine, bij Euro 95 benzine is dit 45,6% van de pompprijs. Ga even van die 2 euro uit. Dat is gewoon ruim 91 cent de liter aan accijnzen. Dan heb ik het nog niet eens over de 21% btw die er ook nog over komt! Belachelijk.
Als makke schapen pikken we dit. In Frankrijk hadden er massaal protesten uitgebroken.