Slydregt. NU sluit zich aan bij estafette-demonstratie tegen AZC’s

SLIEDRECHT – “Zonder enige vorm van inspraak wordt Sliedrecht opgezadeld met een AZC voor 250 asielzoekers. De lokale bevolking is niets gevraagd, maar de meerderheid van de gemeenteraad. De deuren van het AZC moeten in maart 2026 open, maar let op: er staat nu nog steeds niets”, zegt fractievoorzitter Mark Jongeneel (Slydregt.NU), woensdag 21 mei 2025.

Fractievoorzitter Mark Jongeneel (Slydregt.NU). (Archieffoto Gemeente Sliedrecht)

Tekst gaat verder onder X-bericht.

‘Geen veiligheidsplan’
Er is volgens Jongeneel nog geen enkel veiligheidsplan met de gemeenteraad gedeeld. Jongeneel: “Geen duidelijkheid. Geen transparantie. Wij van Slydregt.NU hebben het sterke vermoeden dat het college én een groot deel van de raad de gevolgen van een AZC zwaar onderschatten. Sterker nog: we vrezen dat de ambtelijke capaciteit ontbreekt om een AZC überhaupt te kunnen managen.” Slydregt.NU zegt zich te verzetten tegen deze top-down besluitvorming en sluit zich aan bij de landelijke estafette-demonstratie tegen de komst van AZC’s. Wij staan pal voor de stem van onze inwoners.

1 gedachte over “Slydregt. NU sluit zich aan bij estafette-demonstratie tegen AZC’s”

  1. Terecht dat we ons zorgen maken, omdat we niet de kennis hebben en niet de middelen om deze mensen met een enorme rugzak en vele andere problemen te helpen. Deze mensen moeten intensief begeleid worden, zodat als je ze opvangt ook kansen geef op een eerlijk en menswaardig bestaan. En het volgende probleem we hebben zelf geen politie in Sliedrecht en de handhavers zijn een lachertje. We kunnen onze eigen problemen niet eens oplossen in Sliedrecht bijvoorbeeld de hangjeugd.
    De zorgen zijn terecht maar dat is mijn mening.
    Niet doen we hebben niet het geld, niet de middelen en niet de ruimte en woningen hebben we ook niet.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld