SLIEDRECHT – Stichting Comité 4 en 5 mei Sliedrecht, Sliedrecht in Oorlogstijd en Gemeente Sliedrecht nodigen inwoners uit voor de Sliedrechtse 15 Augustus Herdenking bij het oorlogsmonument nabij de rotonde Rembrandtlaan / Stationsweg. De herdenking bestaat uit twee delen en begint om 14.30 uur. Vooraf aanmelden is gewenst.
Bij het oorlogsmonument worden kransen gelegd door nabestaanden, stichting Comité 4 en 5 mei Sliedrecht en Gemeente Sliedrecht. Hier worden alle Sliedrechters herdacht, die zijn omgekomen in de oorlog met Japan. (Archieffoto Hans van der Aa / Sliedrecht24)
Daar houdt burgemeester Jan de Vries (CDA) een korte toespraak. Aansluitend wordt de herdenking voortgezet in zalencentrum De Lockhorst aan Sportlaan 1. Tijdens dit gedeelte van het programma voeren zowel een overlevende als een nabestaande het woord en delen zijn hun persoonlijke ervaringen. Daarnaast verzorgt Arjan Erkel een lezing.
Geschiedenis
Zaterdag 5 mei 1945 eindigde de oorlog in Sliedrecht. Maar daarmee was de Tweede Wereldoorlog nog niet voorbij. In voormalig Nederlands-Indië ging de oorlog nog enkele maanden door en pas woensdag 15 augustus 1945 kwam er een definitief einde aan de Tweede Wereldoorlog door de capitulatie van Japan. Van de oorlog met Japan zijn meerdere Sliedrechters het slachtoffer geworden en met hen ook hun families. Vrijdag 15 augustus 2025 worden zij herdacht tijdens de Sliedrechtse 15 Augustus Herdenking in het kader van 80 jaar vrijheid. “Met deze herdenking willen we de herinnering aan deze vergeten groep oorlogsslachtoffers levend houden”, zegt voorzitter Nicole Boer van stichting Comité 4 en 5 mei Sliedrecht
Programma bijwonen
Het belooft volgens de organisatie een mooie herdenking te worden. Wie komt, wordt gevraagd zich aan te melden. Dat kan per e-mail: info@sliedrechtinoorlogstijd.nl
ik weet zeker veel vrouwen mijn wijlen ma leeftijd hadden gekomen.
helaas zijn velen niet meer onder ons hun kinderen weten wel bepaalde feiten niet alles.