SLIEDRECHT – Dat Adhoc Leegstandsbeheer volgende maand ruimtes van het Creatief Centrum aan de Maaslaan gaat verhuren aan ondernemers en kunstenaars en dat belangstellenden vanaf half oktober een rondleiding kunnen krijgen, roept niet alleen bij huidige huurders vragen op, maar ook bij de fractie van SGP-ChristenUnie. “Deze mededeling roept begrijpelijke emotie op bij de huidige huurders en gebruikers”, aldus de christelijke raadsfractie, die daarom zaterdagavond 21 september 2024 vragen indiende bij het College van B & W.
Het Creatief Centrum aan de Maaslaan. (© Archieffoto RPAS Peter Donk / Dronetv.nl)
De fractie SGP-ChristenUnie Sliedrecht was niet door de gemeente Sliedrecht daarover geïnformeerd en moest het uit de media vernemen. De fractie wil van het college weten of er al een sloopvergunning is aangevraagd voor het gebouw aan Maaslaan 6. Zo ja, wanneer dit is gedaan. Zo nee, wanneer dit gaat gebeuren. Vervolgens wil de fractie weten hoelang het duurt voordat een aangevraagde sloopvergunning wordt verleend en hoelang het duurt voordat er wordt begonnen met slopen. Als laatste stelt de fractie vragen over de opzegtermijn van de gemeente aan Adhoc Leegstandsbeheer en hoelang de opzegtermijn van Adhoc is naar hun huurders.
Huur opgezegd
In een College Informatiebrief van begin juni 2024 is de gemeenteraad geïnformeerd over de opzegging van de huurovereenkomsten van Maaslaan 6, waaronder het Creatief Centrum Sliedrecht. Deze huurovereenkomsten zijn inmiddels opgezegd per 1 oktober 2024. De huidige huurders en gebruikers zijn bezig het pand te ontruimen. Adhoc Leegstandsbeheer gaat het pand beheren totdat de sloop in gang wordt gezet.