SLIEDRECHT – Voetbalvereniging Sliedrecht gaat vrijwel zeker de semi-permanente bouw op het sportpark uitstellen. Dat gebeurt op verzoek van wethouder Len van Rekom (VVD). Volgens v.v. Sliedrecht is er belangstelling voor de velden vanuit het bedrijfsleven.
Wie interesse heeft voor de stukken grond is niet bekendgemaakt. Nog niet zo lang geleden is geinvesteerd door de v.v. Sliedrecht in een kunstgrasveld voor het hoofdveld. (Foto Sliedrecht24)
“Stel dat wij eind dit jaar semi permanent gaan bouwen en in juni 2017 besluit de gemeenteraad dat wij weggaan zou je kunnen stellen “is dat wel zo slim” en is dat voor een ieder geen kapitaalverlies. Dit mede omdat de gemeente de verplichting heeft om de verhuizing naar een nieuw complex te bekostigen. In de afgelopen 2 maanden zijn dan ook gesprekken gevoerd met de gemeente over het plan dat er tijdelijke extra voorzieningen worden getroffen als overbrugging”, stelt de v.v. Sliedrecht in de uitnodiging voor de ledenvergadering, die vrijdagavond 26 augustus 2016 wordt gehouden.
Meedenken
Als in juni 2017 duidelijkheid is over de toekomst kan volgens de v.v. Sliedrecht gewerkt worden aan een definitief permanente voorziening ‘hier of aan de overkant’. De club verwijst daarmee naar de plannen voor het Recreatief Knooppunt. “Als bestuur hebben wij aangegeven dat wij hierin willen meedenken alleen als het een win – win oplevert, mede omdat wij een aantal financiële verplichtingen zijn aangegaan. In de ledenvergadering willen wij aan de leden daarover een nadere toelichting geven en vragen of jullie de visie van het bestuur delen. Uiteraard is ook ruimte om vragen te stellen.”
In laatste fase
In de vorige ledenvergadering, vrijdag 6 november 2015, zijn de leden geïnformeerd met schetsen en tekening van de nieuwe (kleedkamer) accommodatie. “Sinds die tijd is er veelvuldig overleg gevoerd met architect en gemeente om invulling te geven aan onze wensen. Diverse versies van tekeningen zijn over en weer gegaan en is prijstelling opgemaakt. Dit alles om te komen tot een bestek klare opdracht wat wij in de markt zouden kunnen zetten. Op dat punt waren wij in de laatste fase beland”, stelt de v.v. Sliedrecht. In juni dit jaar nam de gemeenteraad het besluit om een verder onderzoek in te stellen naar de invulling van het Recreatief Knooppunt en de economische haalbaarheid om invulling te geven aan bedrijven / kantoren van het gebied waar zij nu op zitten.
Verplaatsingskosten
Volgens Van Rekom heeft het uitstel geen relatie met concrete belangstelling voor de huidige voetbalvelden. “Dit uitstel heeft maken met het feit dat als de gemeenteraad volgend jaar definitief ‘Ja’ zegt tegen het recreatief knooppunt het sneller gaat dan was voorzien. Dan zou het zonde zijn om verplaatsingskosten te betalen van de semi-permanente bouw. Of de gemeenteraad uiteindelijk positief besluit volgend jaar hangt met name af van het uitgiftetempo op het bedrijventerrein de Driehoek en de bedrijfslussen op Baanhoek-West. Daar is wel concrete belangstelling voor.” Maar er is zakelijk belangstelling voor de grond waar nu de sportvelden zijn? Van Rekom: “Die is niet concreet, voor zover ik weet, maar ik heb er alle vertrouwen in dat het gevuld gaat worden. Eerst de andere bedrijventerreinen, daar zijn we druk mee bezig.”
Het wordt dus 2017, ja dat zal wel, grond is nog niet aangekocht, duurt 2 -3 jaar? Dan zou je de grond nog moeten bewerken, inklinken, nog 1 – 2 jaar . Zijn we weer 5 jaar verder. Gebed zonder eind. Om moedeloos van te worden, gaan dus gewoon met de ouwe zooi verder.
De voormalige busremise van West-Nederland staan niet leeg, deze gebouwen zijn eigendom van Maat Caravans die ze gebruiken als opslag.
Verder ben ik het volkomen met u eens.
Vreemde zaak.., gaat de gemeente weer speculeren met bouwgrond?
Welke bedrijven zouden dat dan moeten zijn, behalve die naast Unit 4 kunnen komen, op het oude van gend en loos terrein (ga er eens achteraan in plaats van passief naar de provincie wijzen), de voormalige Westnederland garages, de leegstaande kantoren , Als er dan geen bedrijf is dat daar passend gehuisvest kan worden, kunnen we altijd verder kijken.
Dan ook nog zo’n economisch / recreatief ?? knoopppunt(zoals camping de Put? ), terwijl het watertoren terrein en garage lanser nog steeds niet aangepakt zijn, misschien overdrijf ik, maar laten we vv sliedrecht nu eens even met rust, de eerste wedstrijd ging niet best 🙁