Schrijversgroep vertelt en film over Groene Kruis

door Hans van der Aa
SLIEDRECHT – De Historische Vereniging Sliedrecht heeft zaterdagmiddag 22 april 2017 de fototentoonstelling in het Sliedrechts Museum over het Sliedrechtse verenigingsleven afgesloten met een optreden van de schrijversgroep van het Sliedrechts Dialect Verhaaltje. 

De schrijversgroep. Een aantal vaste dialect-schrijvers was aanwezig onder wie Piet de Bruin, Huub van Heteren, Huib Kraaijeveld, Bas en Korrie Lissenburg (Korrie eindredactie), Remco van de Ven en Jan van der Vlies en incidentele schrijvers als Piet Pols en Arie Sprong. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)

Het was zaterdagmiddag een geweldig uurtje. Bij aanvang van de bijeenkomst stelden alle schrijvers zich voor.

Anekdote
Daarna vertelde Jan van der Vlies een verhaal over de Tweede Wereldoorlog in Sliedrecht, zoals hij het had beleefd. Vervolgens vertelde Remco van de Ven een anekdote over de vroegere plaatselijke kapper Sels. Er kwamen verschillende reacties uit het publiek. Altijd mooi om de verhalen van vroeger te horen!

Film
Tenslotte ging het aanwezige gezelschap naar een naastgelegen zaal om een – uiteraard – zwart-wit-film over het Groene Kruis van rond 1920 te bekijken. De kwaliteit van deze film was verrassend goed. De kwaliteit van het ziekenvervoer is in de loop van de tijd gelukkig wel een stuk beter geworden. Een man met een gebroken been kreeg twee houten latten langs zijn been. Deze werden met verband omwikkeld. Zoals op de film te zien was, ging het vervoer per ‘brancard’ vroeger zelfs per fiets of per stoomsleper naar een ziekenhuis in Rotterdam.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld