Schrijvers zetten zich in voor activisten mensenrechten

door Hans van der Aa
SLIEDRECHT – Onder het motto van ‘Schrijf een brief, verander een leven’ is vrijdag 6 december 2024 de jaarlijkse Schrijfmarathon ‘Write for Rights’ van Amnesty International gehouden. Een grote tafel in bibliotheek AanZet aan de Scheldelaan trok tientallen brievenschrijvers om zich in te zetten voor negen voorvechters van mensenrechten. Elk van hen wordt onterecht vervolgd, gediscrimineerd of vastgehouden.  

Wereldwijd wordt massaal geschreven voor mensen die onterecht vastzitten, of bedreigd en gemarteld worden omdat ze opkomen voor hun rechten. Ook in het baggerdorp komen tientallen schrijvers bijeen om hun steentje bij te dragen. Naast trouwe schrijvers, die ieder jaar terugkomen, zijn er ook nieuwe enthousiastelingen. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)

Deelnemers aan de schrijfactie kunnen aan de hand van voorbeeldteksten één of meerdere brieven of groetenkaarten schrijven. Volgens Amnesty International heeft het schrijven van brieven een positief effect. Postzakken vol brieven moeten machthebbers aansporen om onrecht aan te pakken. Vaak helpt de extra aandacht om mensen vrij te krijgen of te zorgen voor bescherming en gerechtigheid.

Tekst gaat verder onder foto.

Brieven voor Manahel
De jaarlijkse schrijfmarathon is een initiatief van de lokale werkgroep van Amnesty International. Dit jaar werden bijvoorbeeld brieven geschreven voor Manahel al-Otaibi, een 30-jarige fitnessinstructeur uit Saoedi-Arabië. Via sociale media riep ze op tot meer vrijheden voor vrouwen in haar land. Op Snapchat zette ze foto’s waarop ze geen abaya draagt, het traditionele losse gewaad met lange mouwen. Vlak daarna werd ze gearresteerd. Op 9 januari 2024 kreeg ze 11 jaar celstraf voor ’terreur’. In april van dit jaar kon Manahel voor het eerst sinds maanden haar familie bellen. Ze vertelde dat ze in eenzame opsluiting zat en in elkaar was geslagen, met een gebroken been tot gevolg.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld