SLIEDRECHT – In samenwerking met het Sliedrechts Museum is er zaterdag 15 februari 2025 een rondleiding in de moskee aan P.C. Hooftlaan 3. Aanleiding is de tentoonstelling ‘Turkse gemeenschap in Sliedrecht, van gastarbeider tot inwoner’ in het museum aan de Kerkbuurt. De aanvang is 14.00 uur.
De Turkse gemeenschap biedt belangstellenden een kans om meer te leren over de geschiedenis, tradities en betekenis van de moskee. (© Archieffoto RPAS Peter Donk / Dronetv. nl)
De rondleiding biedt niet alleen de mogelijkheid om de architectuur en inrichting van de moskee te bewonderen, maar ook om in gesprek te gaan met vertegenwoordigers van de gemeenschap. Er is gelegenheid om vragen te stellen en meer te leren over de islamitische geloofspraktijken en de rol van de moskee in het dagelijks leven.
Tekst gaat verder onder foto.
Workshops
Het belicht verschillende aspecten van de Turkse gemeenschap en biedt een aantal bijzondere workshops de komende weken:
- Zaterdag 22 februari 2025: Proef de smaken van de Turkse eetcultuur
- Zaterdag 1 maart 2025: Leer meer over de traditie van de Ramadan
- Zaterdag 8 maart 2025: De taal van henna: Laat je hand schilderen volgens de traditie van de Turkse cultuur
- Zaterdag 15 maart 2025: Beleef de Turkse dansen tijdens de Betoverende Ritmes
Kosten en aanmelden
Voor de workshop wordt een bijdrage gevraagd van € 1,50 per keer, of er kan een voucher worden aangeschaft voor vier workshops voor € 4,50. Voor de workshops geldt een inschrijving, want de plaatsen zijn beperkt. Stuur daarvoor een e-mail met NAW-gegevens naar: info@sliedrechtsmuseum.nl
Geopend
Deze tijdelijke expositie is tot en met zaterdag 22 maart 2025 te zien aan Kerkbuurt 99. Het Sliedrechts Museum is open op woensdag- en zaterdagmiddag van 14.00 – 17.00 uur. Toegang: € 2,– per persoon, voor kinderen en voor houders van een museumjaarkaart geldt een toegang van € 1,– (dit is exclusief de entree voor de workshops – red.).