Raad buigt zich over Gemeentelijk Rioleringsplan 2019-2023

SLIEDRECHT – Volgend jaar, 2019, wil de gemeente € 3.316.000,– investeren in het uitvoeren van rioleringsprojecten. Het bedrag moet worden betaald uit de post voorziening riolering. Deze decembermaand beslist de raad niet alleen over dit krediet – als onderdeel van het vast te stellen Gemeentelijk Rioleringsplan (GRp) 2019-2023 -, maar ook over het vaststellen van de jaarlijkse storting in de voorziening riolering met ingang van het begrotingsjaar 2020. Een bedrag van € 1.422.000,– en dat in de begroting 2020 te verwerken (dus te wijzigen – red.).

Er komen flinke werkzaamheden aan het riool aan in bepaalde wijken van Sliedrecht. (Archieffoto gemeente Sliedrecht)

Het GRp komt dinsdag 11 november 2018 aan de orde tijdens een oordeelsvormende vergadering in het raadhuis. Deze bijeenkomst aan het Dr. Langeveldplein 30 is openbaar.

Eind levensduur
De komende planperiode wordt er begonnen aan de zogenaamde vervangingspiek. In de jaren zeventig van de vorige eeuw is veel riolering aangelegd, die nu volgens het College van B & W aan het eind van de levensduur raakt. “Om het vernieuwen van de riolering zo efficiënt mogelijk uit te voeren, worden een aantal projecten gecombineerd met andere gebiedsopgaven. Mogelijk dat er ook een samenwerking gevonden kan worden in de aanleg van een warmtenet”, schrijft het college aan de gemeenteraad. Naast het beleid voor het rioolstelsel is in dit GRp ook het beleid met betrekking tot het hemel- en grondwater vastgelegd.

Kosten
Onderdeel van het GRp is het kostendekkingsplan, waarin wordt aangegeven hoe het aanwezige kapitaalgoed wordt onderhouden, wat de kosten hiervan zijn en hoe deze kosten worden gedekt. College: “Uit deze berekeningen blijkt dat het rioolheffingstarief in 2019 stijgt met 2,4% naar: een eigenarendeel van € 154,68 en een gebruikersdeel van € 78,84. Nagenoeg alle in het voorgaande GRp 2012-2018 voorgestelde werken zijn uitgevoerd. Enkel het vernieuwen van de riolering in de Staatsliedenbuurt is nog niet gereed. Deze wijk wordt integraal in samenwerking met de woningbouwcorporatie aangepakt en de rioolvernieuwing zal binnen de voorliggende planperiode uitgevoerd worden. 

Grootschalige rioleringswerkzaamheden
In het GRp 2019-2023 staan projecten opgenomen, waarvan besloten is dat de riolering integraal in combinatie met de buitenruimte vervangen zal worden. “Daarmee volgt riolering de meerjaren onderhoudsplanning van wegen, voor deze investeringsprojecten zijn reeds middelen beschikbaar gesteld. Om niet achterop wegconstructies te raken, zijn er vanaf 2019 forse rioolvernieuwingen nodig”, bericht het college aan de raadsleden. In deze wijken staan grootschalige rioleringswerken gepland: vernieuwen riolering Professorenbuurt, vernieuwen riolering Vogelbuurt en vernieuwen riolering Rivierenbuurt-Zuid. 

Plaats een reactie

*=Verplicht veld