SLIEDRECHT – PvdA Sliedrecht heeft donderdagmiddag 14 februari 2019, op Valentijnsdag, willen benadrukken dat Sliedrecht regenbooggemeente is. Burgemeester Bram van Hemmen (CDA) kreeg uit handen van fractievoorzitter Anton van Rees (PvdA) een regenboogvlag overhandigd.
De uitreiking van de vlag aan burgemeester Bram van Hemmen (links) van de gemeente Sliedrecht, sinds kort ook regenbooggemeente. (Foto Peter Donk / Sliedrecht24)
Van Hemmen later op Facebook: “Hij (Anton van Rees – red.) wil zo de dag van de liefde zo breed mogelijk laten zijn. En dit is een handig cadeau, want de motie ‘Regenbooggemeente’ is door de raad in december aangenomen. Dit betekent dat het college opdracht heeft te regelen dat we een regenbooggemeente worden. We dragen daarmee uit dat Sliedrecht een veilige plaats is voor iedereen. Daar hoort het hijsen van de vlag op Coming-out day bij.”
Aandacht besteden
Sliedrecht is een regenbooggemeente en dat wil zeggen dat je je als gemeente actief inzet voor de sociale acceptatie van lesbische vrouwen, homoseksuele mannen, biseksuelen en transgenders (LHBT). Meedoen met ‘coming out dag’ bijvoorbeeld of de regenboogvlag hijsen op het raadhuis, Maar ook een regenboogzebrapad aanleggen of meer aandacht vragen op scholen en (sport)verenigingen vragen om aandacht te besteden aan seksuele- en genderdiversiteit. Tot 2022 is er zes miljoen euro beschikbaar vanuit de rijksoverheid voor activiteiten in LHBT-gemeenten.
Actie kunstwerken
Woensdagavond zijn er om verschillende kunstwerken regenboogsjerpen gehangen. Ook daarvoor was de PvdA Sliedrecht verantwoordelijk. Het was de aanloop naar de uitreiking donderdagmiddag van een regenboogvlag aan de burgemeester.