SLIEDRECHT – Het College van B & W doet een voorstel aan de gemeenteraad voor extra leslokalen bij praktijkschool De Sprong aan de Elzenhof. Om tijdig in deze behoefte te voorzien, wordt de gemeenteraad gevraagd om krediet beschikbaar te stellen voor het realiseren en inrichten van een tijdelijke noodvoorziening. De oplossing wordt gezocht in de plaatsing van tijdelijke lokalen. Daarmee kan volgens het college op korte termijn worden ingespeeld op de groei, zodat het onderwijs na de zomer zonder onderbreking kan doorgaan. De gemeente is verantwoordelijk voor voldoende en passende onderwijshuisvesting.
Voor praktijkschool De Sprong is op korte termijn extra lesruimte nodig. Stichting Specialisten in Passend Onderwijs (SPON) heeft eerst onderzocht welke passende maatregelen zij intern konden realiseren en hebben vervolgens een spoedaanvraag ingediend bij de gemeente Sliedrecht. SPON geeft aan dat er vanaf het nieuwe schooljaar na de zomer onvoldoende ruimte beschikbaar is om alle leerlingen te huisvesten. (Archieffoto Peter Donk / Sliedrecht24)
Door de sterke toename van het aantal leerlingen ontstaat vanaf komend schooljaar een tekort aan ruimte. Extra capaciteit is noodzakelijk om alle leerlingen goed onderwijs te kunnen blijven bieden. Demissionair-wethouder Cees Paas (SGP-ChristenUnie) van Onderwijs: “Het is waardevol om te zien dat SPON eerst zelf goed heeft onderzocht wat er binnen de eigen organisatie mogelijk is. Dat laat zien dat we samen verantwoordelijkheid nemen voor deze opgave. Ik ben daarnaast blij dat we in de regio samen optrekken om meer inzicht te krijgen in de groei van het aantal leerlingen in het speciaal- en praktijkonderwijs en daar beter op af te stemmen.”
Noodzakelijk
Directeur De Sprong, Anja Kerpitzis: “De recente Staat van het Praktijkonderwijs 2026 laat zien dat het praktijkonderwijs landelijk onder druk staat door groei en complexere instroom. Dat herkennen wij op De Sprong. Daarom is extra ruimte nodig: zodat we onze leerlingen dichtbij, kleinschalig en in een passende praktijkgerichte omgeving goed onderwijs kunnen blijven bieden.” De tijdelijke uitbreiding biedt de school de benodigde ruimte voor de komende jaren. Tegelijkertijd wordt in samenwerking met SPON onderzocht wat er nodig is op de langere termijn. De gemeenteraad bespreekt het voorstel op dinsdag 9 juni 2026 in de oordeelsvormende raad en neemt op dinsdag 30 juni een definitief besluit.