Oppositiepartijen zetten plan voor woningbouw in als verkiezingsitem

SLIEDRECHT –  Het plan voor de bouw van woningen op het brandweerkazerneterrein wordt een verkiezingsitem. De fracties GroenLinks/PvdA Sliedrecht, PRO Sliedrecht en Slydregt.NU, nu de oppositiepartijen in de gemeenteraad, willen duidelijk maken wat er gebeurt rond de herontwikkeling van het oude brandweerterrein aan de Middeldiepstraat en waarom zij het plan van de bewoners omarmen. Bewoners hebben zelf een plan gemaakt voor tien woningen, meer groen en behoud van het karakter van de Oude Uitbreiding. De fracties vinden dat dit plan serieus moet worden genomen.

Deze foto is gemaakt bij de inloopavond, donderdag 26 februari 2026. Voor de verkiezingen van woensdag 18 maart 2026 zetten zij in op: bouwen in het dorp mogelijk houden, en na de verkiezingen het bewonersplan snel op de agenda zetten, als inwoners dat met hun stem zo aangeven. (Archieffoto Hans van der Aa / Sliedrecht24)

Omdat het bewonersplan minder woningen bevat dan de kaders, moeten de 16 andere woningen elders in Sliedrecht worden gebouwd. Dit gebeurt samen met Tablis Wonen, binnen een project van ruim 700 woningen, inclusief sociale huur en marktwoningen. “In Sliedrecht werken we samen met inwoners.” “Hun idee verdient aandacht en respect,” zeggen de fracties. Dit is onze inzet voor de verkiezingen van 18 maart 2026: bouwen in het dorp mogelijk houden en het bewonersplan serieus nemen als inwoners dat met hun stem zo aangeven.

Ingetrokken
Veel omwonenden voelen zich niet gehoord bij de plannen voor 26 woningen. Ook over parkeerplaatsen was discussie. De gemeenteraad besprak eerder een motie over extra parkeerplaatsen, ingediend door SGP/CU en CDA. De motie wordt nu door de indieners ingetrokken, omdat er geen steun in de raad is voor hun voorstel om de parkeergarage uit te breiden (variant 2).

Geen omgevingsplan
In juni 2025 heeft de gemeenteraad de stedenbouwkundige kaders vastgesteld voor het terrein. Dat
geeft richting voor het aantal woningen, de hoogte van gebouwen, groen en inrichting van de openbare ruimte. Het gaat om 26 woningen. Deze kaders zijn nog niet juridisch bindend, omdat er nog geen omgevingsplan is vastgesteld en geen vergunningen zijn verleend.


3 gedachten over “Oppositiepartijen zetten plan voor woningbouw in als verkiezingsitem”

  1. Namens de projectgroep ‘Brandweer terrein’ het volgende:
    N.a.v. berichten van het CDA in diverse media over het intrekken van hun motie over een parkeergarage onder het brandweerplein.

    In deze berichten laat het CDA weten dat zij ten behoeve van de extra parkeerproblemen die ontstaan na nieuwbouw van 26 appartementen samen met SGP/CU een motie hadden ingediend voor een parkeergarage onder het huidige brandweerplein.
    Deze motie is ingetrokken omdat, zo zeggen zij, dat na het inspreken van de klankbordgroep bleek dat hiervoor geen draagvlak in de buurt is.
    De Brandweerterreingroep wordt nu soms aangesproken als zijnde verantwoordelijk voor het intrekken van genoemde motie. Deze verantwoordelijkheid wordt door genoemde groep afgewezen.
    In een (facebook) bericht van het CDA over het intrekken van de motie staan n.l. een aantal onjuistheden:
    1. Er is niet ingesproken namens de Klankbordgroep, maar namens de projectgroep ‘Brandweerterrein’
    2. De motie was al ingetrokken voordat de er door de Brandweerterreingroep werd ingesproken.
    3. Van 47 extra parkeerplaatsen is geen sprake. 26 nieuwe appartementen creëert een behoefte van minimaal 26 parkeerplaatsen. Het huidige brandweerplein dat eigenlijk al te klein is telt 32 parkeerplaatsen. De beoogde parkeergarage is dus geen oplossing.
    4. De intentie ‘Van samen met de bewoners tot een oplossing komen’ is tot nog toe niets terecht gekomen.

    De onderhoudskosten voor een parkeergarage bedragen €155.000,- per jaar.
    Wethouder Spek deelde in die bewuste gemeenteraadsvergadering mee dat de gemeente geen parkeergeld zal betalen.
    De exploitatiekosten van een te kleine parkeergarage zullen dus door de oude uitbreiding en toekomstige bewoners moeten worden opgebracht.
    Als er echt naar de bewoners geluisterd zou zijn, dan wordt het aantal nieuw te bouwen appartementen in overeenstemming gebracht met de draagkracht van de buurt.
    Er is zeker woningnood, maar niet tot elke prijs.
    De oude uitbreiding is 1 van de meest versteende wijken van Sliedrecht.
    De Brandweerterreingroep heeft voor woningbouw een alternatief plan ingediend.
    De coalitie partijen willen echter dat de overeenkomst met Tablis, die in een niet openbaar gemaakt contract zijn vastgelegd, gehandhaafd blijft.
    Het echte belang wat speelt is dus het handhaven van dit contract ( met waarschijnlijk een boete causule) en niet het belang van de oude uitbreiding.

  2. Leuk hoor als verkiezingsstrijd. Maar geloven ze echt dat als ze een meerderheid krijgen hun plan doorgaat ? Een door de voltallige gemeenteraad aangenomen motie, om de kringloopwinkel het huishoudelijk afval op de milieustraat te laten brengen, stuitte op verzet van ambtenaren, en wat gebeurde er? Praten, brieven, inspreken enz. Maar de kringloopbus mag niet bij de gemeente lossen. Gemeenteraadslid zijn is een eervolle goedbetaalde hobby Maar hun invloed wordt sterk overschat.

  3. CDA Sliedrecht trekt motie uitbreiding parkeergarage Middeldiepstraat in

    Op 3 maart wilde het CDA Sliedrecht samen met de SGP-ChristenUnie een motie indienen voor een grotere parkeerbak onder de nieuwbouw aan de Middeldiepstraat. Dit moment is een unieke kans om extra parkeerplaatsen toe te voegen aan de bestaande nieuwbouwplannen, zonder vertraging van het project.

    Wij waren bereid ver te gaan voor deze buurt. Een van de speerpunten van het CDA Sliedrecht is het aanpakken van de woningnood. Daarbij hoort niet alleen het realiseren van woningen, maar ook het luisteren naar signalen uit de omgeving en daar daadwerkelijk iets mee doen. In gesprekken met bewoners kwam de parkeerdruk nadrukkelijk naar voren.

    De voorgestelde uitbreiding van de parkeergarage vergde een forse investering van 2,8 miljoen euro. Voor beheer en exploitatie kwam daar nog ruim anderhalve ton per jaar bovenop. Desondanks waren wij bereid deze stap te zetten, juist omdat wij het belangrijk vinden om samen met bewoners tot gedragen oplossingen te komen.

    Na het inspreken van de Klankbordgroep Brandweerterrein op 10 februari is echter duidelijk geworden dat er in de buurt geen draagvlak is voor een grotere parkeergarage. De buurt gaf aan hier niet op te zitten wachten.

    Om die reden trekken wij de motie in. Wij blijven ons inzetten voor voldoende en passende parkeervoorzieningen én voor voortgang in de woningbouw, maar altijd in goed overleg met de omgeving.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld