SLIEDRECHT – De stalen plantenbakken op winkelpromenade Kerkbuurt worden niet meer bijgehouden door het bedrijf Garden Inspirations, maar sinds 1 april 2023 door de gemeente Sliedrecht. Het onderhoud laat te wensen over en daar wordt het Sliedrechtse bedrijf de laatste tijd onterecht op aangesproken.
Dit is één van de niet onderhouden plantenbakkern op de Kerkbuurt. Juist nu het zomer is zouden deze bakken er wat frisser bij kunnen staan. Het is één en al onkruid. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)
Tekst gaat verder onder foto.
Ondernemers Vereniging Kerkbuurt (OVK) vindt het vervelend dat Garden Inspirations wordt aangesproken over het onderhoud. De OVK zegt in overleg te zijn met de gemeente Sliedrecht over groen en de plantenbakken. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)
Garden Inspirations deed gedurende drie jaar met veel plezier het onderhoud. Tot april dit jaar. Niet bekend is waarom de gemeente Sliedrecht zelf weer het onderhoud wilde gaan doen. Deze vraag staat uit bij de gemeente.
Alleen de bloembakken moeten worden gevuld en goed onderhouden.
De rest is de natuur en goed voor de insecten en het milieu.
Jammer dat er zoveel negatieve reacties zijn over de plantsoenendienst. Ik ben er zelf juist erg tevreden over, zeker in vergelijking met enkele buurgemeenten.
Dat niet al het onderhoud gericht is op of wij het mooi vinden, lijkt me een goede ontwikkeling. Groen heeft meer functies dan in onze ogen mooi zijn. Als je er oog voor krijgt kan een waterkant met brandnetels overigens ook zijn charme hebben. Dat het ‘afval’ blijft liggen zorgt er daarbij voor dat de grond minder snel uitdroogt, wat ook geen kwaad kan de laatste jaren.
De bakken verdienen inderdaad geen schoonheidsprijs, ik gok dat er een communicatie-fout aan ten grondslag ligt ofzo. Balen zijn sowieso een uitdaging in droge tijden.
Als fietser vind ik het overigens niet altijd een fijne verkeersmaatregel, zeker op de dijk niet. Fijn dat auto’s worden afgeremd, maar waarom staan ze dan op het ‘fietspad’ ? Effect is nu dat de auto doorrijdt en de fietser moet stoppen als hij/zij niet bekneld wil raken. Maar goed, beter iets dan niets.
Niet alleen op de kerkbuurt maar ook in de van Goghstraat ziet de bloembak en het perkje ernaast er niet uit. Al enkele malen een mail gestuurd, helpt niets.
Industriële look zijn de bloemenbakken heel mooi is met de tijd meegaan.
Zouden op meer plaatsen in Sliedrecht gezet moeten worden, werken ook goed om de snelheid bij de automobilist eruit te halen.
O hebben ze daar ook van die lelijke roestbakken.
Diverse plaatsen waar ze gras maaien in bijvoorbeeld in de Troelstralaan maaie ze het gras heel ruim om de bomen, maar van opruimen nooit gehoord.
Het is te hopen dat gemeente Sliedrecht hier beter werk aflevert dan in de plantsoenen want dat is overal een grote bende om over de slootkanten maar niet te spreken daar staan de brandnetels een meter hoog, zgn. voor de bijtjes en andere insekten. Hoe fraai wil je Sliedrecht hebben
Bij ons in de straat is zo’n zes weken geleden (als ’t niet langer is) op een vrijdag middag de gemeentetuin geschoffeld.
Het geschoffelde afval moet nog opgeruimd worden, ’t ligt als een soort hooi in de tuin en ’t ziet er dus niet uit 🙈
Dit is niet het enige waar de gemeente plantsoenen verwaarloost.
Kijk maar eens aan de Rivierdijk.