SLIEDRECHT / DORDRECHT – Journalist Marjanne Dijkstra (45) van BDU Het Kompas staat in haar woonplaats Dordrecht op de kieslijst bij de lokale politieke partij Gewoon Dordt. Ze staat op een verkiesbare plaats, op plek 4 en voert mee campagne. De geboren Dordtste combineert het journalistieke werk bij de lokale krant met haar politieke ambitie. Het is ongebruikelijk als je werkzaam bent in de journalistiek om politiek actief te zijn of lid te zijn van een politieke partij, juist om de onafhankelijkheid te houden.
Journalist Marjanne Dijkstra wil de politiek in. (Foto Gewoon Dordt)
“Door de jaren heen heb ik in verschillende wijken gewoond en de stad van dichtbij leren kennen. Als kandidaat op de lijst van Gewoon Dordt wil ik me inzetten voor een stad waar iedereen zich veilig voelt, op elke mogelijke manier. Goede voorzieningen voor jong en oud zijn daarbij onmisbaar: van speelplekken tot zorg en cultuur. Met gezonde wijken en ruimte om elkaar te ontmoeten. Doe jij met me mee? Stem dan op lijst 9, nummer 4!”, schrijft ze op de website van Gewoon Dordt.
Tekst gaat verder onder foto (Gewoon Dordt).

Al langer actief
Sinds dinsdag 5 november 2025 is Dijkstra het nieuwe commissielid geworden van de fractie van Gewoon Dordt. Ze is op de achtergrond van Gewoon Dordt al actief lid sinds 2018 en trad met het lid worden van de commissie op de voorgrond. Dijkstra groeide op in Krispijn en heeft in verschillende Dordtse wijken gewoond. Ze is getrouwd en moeder van drie jonge kinderen. “Ze wil graag meekijken en -denken naar waar andere Dordtenaren tegenaan lopen of juist wat zij goed vinden”, schrijft de lokale politieke partij. Dijkstra: “In Gewoon Dordt zie ik een partij die mensen in het middelpunt stelt en dat vind ik een belangrijk uitgangspunt. Ik vind het zelf prettig dat mijn leven zich (veel) binnen de stad afspeelt en dat het voorzieningenniveau daarop is afgestemd.”