SLIEDRECHT – “Als we het tij met elkaar niet keren, dan dreigen we de grip op de verspreiding van het coronavirus weer te verliezen. En verspelen we de winst die we met elkaar in de afgelopen maanden hebben geboekt”, schrijft de gemeente Sliedrecht op hun website.
Maandag 10 augustus 2020 zijn de landelijke maatregelen tegen corona verscherpt. Bovenop de landelijke geldende maatregelen lokaal kunnen extra maatregelen worden opgelegd. “Mensen houden zich niet goed aan de regels. Steeds meer mensen krijgen corona. Het is nu verantwoordelijkheid nemen om een tweede golf te voorkomen. Je houden aan de maatregelen”, bericht de gemeente, die nog niet met extra maatregelen is gekomen.
Zorgen
Bij klachten: blijf thuis en laat je testen. Houd altijd afstand, was je handen stuk, werk zo veel mogelijk thuis en vermijd drukte. Gemeente Sliedrecht op internet: “Nog steeds leven gelukkig veel mensen de basisregels na. Maar wat ons zorgen baart is dat er ook heel veel mensen zijn die dit niet doen. Dat zien we terug in de recente uitbraken.” Afgelopen week nam het aantal coronabesmettingen in Sliedrecht met vijf toe. Dinsdag 11 augustus 2020 worden de wekelijkse nieuwe cijfers verwacht van de Dienst Gezondheid en Jeugd ZHZ.