Locatie nieuwe brandweerkazerne valt bij meeste politieke partijen goed

door Peter Donk
SLIEDRECHT – Op termijn komen er woningen op de locatie van de huidige brandweerkazerne aan de Middeldiepstraat. En dus gaat de brandweer naar een andere locatie. In beeld is de locatie van het huidige politiebureau aan de Rijnstraat. Het college is voorstander, nadat de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid ook positief is. In de gemeenteraad zette bijvoorbeeld de lokale politieke partij Slydregt.NU vraagtekens bij de locatie die in beeld is. De andere politieke partijen hebben wel vertrouwen in de locatie, mede omdat de veiligheidsregio deze ‘geschikt’ vindt.

Het college gaat voorstellen om het pand aan Rijnstraat 315 aan te kopen. Daarover moet de raad op korte termijn beslissen. Kosten € 1,1 miljoen euro. (Archieffoto Hans van der Aa / Sliedrecht24)

Tekst gaat verder onder foto.
In de tijdelijke raadzaal in partycentrum De Lockhorst was ook een aantal vrijwilligers van Brandweer Sliedrecht. Ze kwamen langs na een oefenavond. (Foto Peter Donk / Sliedrecht24)

Slydregt.NU kan zich vinden in het idee om een nieuwe locatie te vinden voor de brandweerkazerne. Zo komt er volgens hen in de middeldiepstraat weer plaats vrij om woningen te bouwen. “Onze fractie vindt het daarom een goed idee om een nieuwe locatie te vinden voor de brandweerkazerne en belangrijk dat deze locatie veilig is ten aanzien van de openbare orde en natuurlijk ook de mobiliteit”, sprak burgerraadslid Danny Stierman (Slydregt.NU), “We snappen dat de gemeente snel moet handelen om deze locatie te bemachtigen. Toch hoopt onze fractie dat deze druk minder weegt in de besluitvorming, want de openbare orde en de mobiliteit moeten uiteindelijk de belangrijkste aspecten zijn voor de juiste locatie van een brandweerkazerne.”

Geen veilige locatie
Het is fijn volgens Stierman dat de locatie aan deze eisen voldoet. Ook met het oog op de naastgelegen supermarkt Aldi met bezoekende klanten. “Ten slotje maakt onze fractie zich zorgen over het feit dat er op het moment van aankoop nog geen overeenkomst is met VRZHZ. In hoeverre denkt de portefeuillehouder dat dit een belemmering kan zijn in de eventuele plannen bij dit voorstel? Slydregt.NU is voor de verplaatsing van de brandweerkazerne, maar staat niet achter de genoemde locatie in het voorstel. Onze fractie denkt dat het geen veilige locatie is”, aldus Stierman, die ook wilde weten of naar andere locaties is gekeken.

Geld en aankoop
Raadslid Timo Pauw (PRO Sliedrecht) stelde dat vrijwilligers een stuk verder moeten naar de nieuwe locatie. Fractievoorzitter Ben van der Plas (PvdA) is positief over een nieuwe locatie voor de brandweer. De PvdA wilde weten of de aankoopbedrag past binnen het plaatje van de Veiligheidsregio. Van der Plas wilde vooral weten hoe risico’s zijn afgedekt. “Hoe zit het met onwonenden? Zijn zij op de hoogte van de plannen”, wilde Van der Plas weten. Raadslid Jan Pieter Verweij (SGP-ChristenUnie) die de stap ‘belangrijk en erg mooi’ vond. Hij kaartte ook het risico aan. “Soms moet je een stap zetten en volgens mij moet je deze zetten”, aldus Verweij. Raadslid Martin van Rossum (VVD) was heel kort. De liberalen kunnen instemmen met de aankoop. Van Rossum: “Het is een investering die bijdraagt aan de veiligheid van ons dorp. We gaan ervanuit dat over het verkeer goed is nagedacht. Het is een investering waarbij iedereen gebaat is.” Fractievoorzitter Frank Dunsbergen (CDA) vertelde dat het een goed besluit is om het pand aan te kopen. “De huidige brandweerkazerne is niet meer van deze tijd. Goed om en kazerne midden in het dorp te hebben. Ook met het oog op de toekomstige plannen in Sliedrecht-Noord”, sprak Dunsbergen. 

Brandweerzorg
De brandweer verdient volgens burgemeester Jan de Vries (CDA) van Openbare Orde en Veiligheid een veilige en goed bereikbare brandweerkazerne. “Ook Sliedrecht verdient een veilige samenleving en dus een professionele brandweerzorg grotendeels uitgevoerd door vrijwilligers”, reageerde De Vries. De huidige kazerne is verouderd en ook het gebied rond de kazerne heeft een 30km zone. De Vries: “We staan niet voor de vraag of we een nieuwe brandweerkazerne moeten bouwen, maar voor een aankoop van het politiebureau. Uiteindelijk met de intentie voor een nieuwe brandweerkazerne op een nieuwe locatie. Meerdere locaties zijn bestudeerd, ook de Maaslaan. Er zijn niet zo heel veel opties. Het is een kans om het politiebureau te kopen. We hebben niet de garantie om daar een brandweerkazerne te realiseren. Het zou een hele geschikte locatie kunnen zijn.” In het eerste kwartaal valt een besluit in de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. Mocht een aankoop niet doorgaat, dan wil de gemeente zoeken naar een andere bestemming voor het pand. “In dat geval komen we weer bij u terug”, sprak De Vries in de gemeenteraad. De noodzaak voor een nieuwe brandweerkazerne blijft hoe dan ook volgens De Vries staan. Over een scenario B daar wil De Vries nog niet over nadenken. Volgens De Vries is de bereikbaarheid belangrijk. Er moet een uitvalsweg naar de Stationsweg worden gerealiseerd als de kazerne uiteindelijk op de voorgestelde locatie komt. Het zou goed kunnen dat de wijkagenten ook de nieuwe kazerne als thuislocatie krijgen. De Vries sloot dat dinsdag niet uit. Omwonenden worden als het wat meer concreet wordt geïnformeerd. 

3 gedachten over “Locatie nieuwe brandweerkazerne valt bij meeste politieke partijen goed”

  1. Ook op deze locatie komt de kazerne in een 30 km zone, zelfs met een drempel en versmallingen om de lokatie te bereiken. De toegang naar stationsweg gaat ten koste van de fietsverbinding van oost naar west.

  2. Ik heb een groot gedeelte gevolgd van de lange vergadering van gisteren en was onder de indruk wat een informatie er op die raadsleden afkomt. Complimenten, dat vereist natuurlijk voorbereiding.

    Wat me echter in dit verhaal opviel is de volgorde. Normaal gesproken gaat een instantie als de Brandweer aangeven dat men wil moderniseren maar dat zoiets niet lukt op de huidige locatie. Dat kunnen inwoners dan volgen. De Gemeente gaat dan meedenken met ZHZ veiligheidsdienst en dan komt er iets uit. Mooi meegenomen is dat er weer een plekje is dat we kunnen volbouwen.

    Maar met deze uitleg van de burgemeester lijkt het toeval dat er een politiebureau in de aanbieding is en valt het oog op de Brandweer die plotseling is verouderd en ook omdat ze zitten aan een, niet als zodanig ingerichte, 30 km weg waar ik zelden iemand 30 zie rijden. In plaats daarvan gaan we naast een fietspad een opening maken naar de drukste weg van Sliedrecht, de Stationsweg, die vrijwel altijd aan 2 kanten verkeer heeft met vrijwel geen uitwijkmogelijkheden en naast een supermarkt en aan de andere kant eveneens een druk kruispunt.

    En wat ik dan mis is dat iemand van de Gemeenteraad gewoon even met de brandweer en de ZHZ veiligheidsdienst belt voor de vergadering, even vraagt wat allemaal verouderd is en of ze dit nu echt willen. En dat zag ik niet gisteren.

    Nu blijft er een gevoel hangen dat de Brandweer weg moet, of de nieuwe plek goed is of niet. En dat is jammer.

Plaats een reactie

*=Verplicht veld