SLIEDRECHT – Kinderen van de christelijke basisschool Prins Willem-Alexander waren vrijdagmorgen 23 december 2022 al vroeg op pad met spulletjes richting de weggeefkast in bibliotheek AanZet. Deze hadden ze donderdagavond 22 december 2022 verzameld tijdens een kerstviering in de Maranathakerk. In plaats van met geld voor een collecte leverden de kinderen bijvoorbeeld flessen shampoo, scheerschuim of deodorant in.
De bibliotheek was blij dat de leerlingen – zo net voor de kerstdagen – de weggeefkast kwamen aanvullen. Op de foto Reva van Es, Laura Bot en Bobby Bongers. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)
Toen de Prins Willem-Alexanderschool van de wethouder hoorde van de weggeefkast in de bibliotheek kwam al snel het verlangen naar boven om daar ook als school iets in te kunnen betekenen. Spullen uit de weggeefkast zijn bestemd voor mensen die wat minder te besteden hebben en ze mogen dat gratis meenemen.
Twee wasmanden
Directeur Willemieke van Wingerden van christelijke basissschool Prins Willem-Alexander vindt het mooi om de leerlingen bewust te maken hoe zij om kunnen zien naar mensen ver weg, maar juist ook naar mensen dichtbij. En dit was vrijdagmorgen nog maar de aftrap, zo net voor kerst. “Als school doen we regelmatig acties voor goede doelen. Voor januari 2023 staat deze praktische actie gepland. We gaan meehelpen met het vullen van de weggeefkast in de bibliotheek. We deden de aftrap tijdens de kerstviering. Daarom namen de kinderen voor de collecte verzorgingsproducten mee naar de kerk. Bij binnenkomst stonden twee manden die al snel bomvol waren”, vertelt Van Wingerden. Uiteindelijk gingen de spullen in verschillende kratten naar de bibliotheek.
Superleuke actie
Vrijdagmorgen gingen de leerlingen Reva van Es, Laura Bot en Bobby Bongers mee om de producten in de bibliotheek te bezorgen. “Dat was heel leuk om te doen. We mochten ook meehelpen bij het inrichten van de kast. Ik houd van decoreren”, vertelt Laura, “Dit is een superleuke actie. Sommige mensen hebben niet zo veel geld om dit te kopen en ze hebben het wel nodig!” Bobby vult haar aan: “We hebben er thuis over gesproken en wij wilden gelijk mee doen aan deze actie. Stel je voor dat je op zoek gaat naar een baan en wilt solliciteren, dan is het echt belangrijk dat je ook lekker ruikt.” Van Wingerden hoopt de producten met veel plezier worden gebruikt.