Laatste nieuws rond coronamaatregelen in Sliedrecht

SLIEDRECHT – Ook vandaag, vrijdag 10 april 2020, bericht de redactie van Sliedrecht24 over de ingrijpende coronamaatregelen in Sliedrecht. Het laatste nieuws over afgelastingen, ontwikkelingen en reacties staan in het onderstaande artikel, als liveblog opgesteld. Dit artikel wordt de hele vrijdag aangevuld. 

Nieuws melden rond corona uit Sliedrecht? Stuur een e-mail naar: info@sliedrecht24.nl

20.17 uur
Niet op de moestuin, maar thuis aan de slag! Sociale Moestuin Sliedrecht organiseert in samenwerking met Stichting Open Jeugdwerk Sliedrecht én Stichting Alles Kids voor kinderen uit groep 5 en groep 6 van de basisschool het lespakket ‘Moestuin-Thuis-Tuin’ met uitlegvideo’s, thuis leren hoe je zelf aardappels poot en tot volwassen dragende plant kan laten groeien. Daarnaast kunnen de kinderen met hun ouder(s) in de week van 20 april 2020 in – uiteraard met inachtneming van alle voorschriften – op bepaalde tijden de pakketten (met o.a. grond en de pootaardappel) ophalen. Doel is de kinderen laten kennismaken met tuinieren en om te leren hoe verschillende groenten groeien. Deelnemers krijgen zes weken lang een ‘nieuwe’ les “Aan het eind van het traject maken we er een digitaal feestje van!”, aldus de Sociale Moestuin Sliedrecht. Aanmelden kan hier online. Dat kan t/m donderdag 16 april 2020. 

19.39 uur

19.28 uur

19.00 uur
Wnd. burgemeester Dirk van der Borg spreekt de inwoners van Sliedrecht toe nu het Paasweekend voor de deur staat. (Video gemeente Sliedrecht)

16.59 uur

16.58 uur

14.40 uur

14.20 uur
Het aantal vastgestelde coronabesmettingen onder inwoners van Sliedrecht is gestegen van 21 naar 26 personen. Vijf mensen uit Sliedrecht zijn in het ziekenhuis opgenomen (of inmiddels ontslagen). Twee inwoners van Sliedrecht zijn tot nu toe door het coronavirus om het leven gekomen, bericht de Dienst Gezondheid & Jeugd ZHZ vrijdagmiddag. 

13.10 uur
Stichting Open Jeugdwerk Sliedrecht organiseert donderdag 16 april 2020 om 19.00 uur een online FIFA20, waar 34 deelnemers zich voor kunnen aanmelden. Een potje buiten voetballen zit er vanwege het coronavirus niet in, dus dit lijkt SOJS een ideale gelegenheid om online aan de slag te gaan. Buiten de titel ‘Beste FIFA20-speler’ is er nog een cadeautje voor de winnaar van het toernooi. Deelnemers moeten van 14 t/m 26 jaar zijn, betalen € 2,– p.p. (via Tikkie) en zijn in het bezit van een playstation en FIFA20. Aanmelden kan per e-mail met naam, leeftijd en telefonnummer:  anouk@sojs.nl

13.00 uur

04.06 uur
Omdat het coronavirus kan worden overgebracht via de luchtwegen is het belangrijk om voorzichtig te zijn tijdens een reanimatie. Daarvoor waarschuwt Team HartslagNu. Zij stuurden een e-mail aan onder meer de aangesloten vrijwillige hulpverleners in Sliedrecht. Ze komen tijdelijk met nieuwe richtlijnen: Luister en voel niet of iemand nog ademhaalt, kijk alleen en raak het hoofd van het slachtoffer niet aan! Dus bij covid-19 geen mond-op-mondbeademing en geen borstcompressies. In de 112-meldkamer is een aangepast beleid om te achterhalen of een slachtoffer mogelijk COVID-19 positief is.

00.00 uur
Het laatste coronanieuws uit Sliedrecht van donderdag 9 april 2020 vind je hier online. Elke dag heeft Sliedrecht24 een liveblog over de coronamaatregelen in Sliedrecht #blijfthuis #houdafstand #handenwassen

2 gedachten over “Laatste nieuws rond coronamaatregelen in Sliedrecht”

  1. Fijn dat de heer Vat aandacht heeft voor de mensen die in de zorg werken maar heeft hij ook aandacht voor de mensen die zorg ontvangen en de angsten van de mantelzorgers. Wat als ik als mantelzorger ziek wordt wie zorgt er voor de achterblijvende zorgbehoeftige.
    Nu de dagopvang, school of medisch dagverblijf gesloten is worden de ouders, partners en mantelzorgers overbelast. Heeft u nagedacht waar de zorgbehoevende partner, kind ect. verzorgd kan gaan worden.
    Is er in Sliedrecht iets geregeld dat de zorgverlener kan uitzieken met of zonder hulp en de hulpvrager elders kan worden verzorgd?
    Denk aan het zwartste scenario de verzorgende wordt met cobid 19 opgenomen en de zorgbehoeftige blijft achter zonder hulp.
    De zorgbehoeftige is net covid 19 in aanraking geweest moet in quarantaine maar hoe en waar?
    In meerdere plaatsen is daarvoor een opvanglocatie ingericht, wanneer wordt dat in Sliedrecht geregeld?

  2. Vraag aan Piet Vat, met respect voor het feit, dat hij een blijk van belangstelling voor mensen in de zorg heeft, of hij van bestuurders en leiding gevende gehoord heeft over de zorg en zelfs vrees en angst van hun personeel, dat hun cliënten/patienten niet in de steek wil laten, om nog steeds geheel of gedeeltelijk onbeschermd te werken. En dan vaak ook nog veel extra (nacht)uren. Hebben die mensen verteld thuis vanachter hun laptop, wat ze dag en nacht doen om iets op te lossen? Doet mijnheer Vat c.q. het gemeentebestuur via hun partijcontacten en/of samen met Drechtsteden of weet ik wat in Den Haag hier wat aan te doen. Misschien kan hij met die bestuurders met trekkers (of BMW’s ?) naar het Malieveld. Dat schijnt te helpen.
    Maaaarr….. bewondering voor de werk(st)ers in de zorg !!

Plaats een reactie

*=Verplicht veld