door Hans van der Aa
SLIEDRECHT – In het kader van de jaarlijkse Vastenactiecampagne heeft zaterdag 9 maart 2024 bij de Rooms-Katholieke Kerk ‘Onze Lieve Vrouw van Eeuwigdurende Bijstand’ aan de Stationsweg een plantjesverkoop plaatsgevonden. Ook was er voor en door kinderen een sponsorloop.
Ruim vijftien kinderen namen deel aan de sponsorloop. Ze gingen van start aan het Achterom ter hoogte van de R-K Kerk en renden naar de andere kant om daar gevulde waterflessen op te halen. Weer teruggekomen leegden zij de flessen in een door vrijwilligers van de kerk gebouwde houten waterput. De kinderen vonden het geweldig. (Foto Hans van der Aa/ Sliedrecht24)
Met de opbrengst wil de kerk geld bijeen brengen voor waterputten in Zimbabwe. Het thema van de actie was dit jaar: ‘Leven in een veranderende wereld’, daarmee doelend op de onvoorspelbaarheid van het weer (droogte).
Tekst gaat verder onder X-bericht.
In Zimbabwe ondersteunt Vastenactie gemeenschappen die niet meer kunnen vertrouwen op de bekende patronen van natte en droge seizoenen. Na afloop was er gelegenheid voor koffie, thee en limonade en kon er worden nagepraat (Foto's Hans van der Aa / Sliedrecht24)… pic.twitter.com/mll4KX8bGk
— Sliedrecht24 (@Sliedrecht24) March 9, 2024
Verkoop
Grote animator van de locale actie was Paula van Waardenberg. Zij kocht onder andere alle plantjes in en maakte er leuke Paasbakjes van. Met de meeropbrengst van de plantjesverkoop en de opbrengst van de sponsorloop hoopt de kerk bij te kunnen dragen aan de bouw van vier waterputten in Zimbabwe.
Super mooi doel natuurlijk. Toch vraag ik mij af waarom dit doel?? Terwijl kinderen in Gaza in een veel hogere nood zitten. Waarom wordt dat niet onder de aandacht gebracht, iets wat op dit moment speelt.