(© Archieffoto RPAS Peter Donk / Dronetv.nl)
Op het artikel in Sliedrecht24 m.b.t. het onderzoek naar een energiezuinig zwembad heb ik met verbazing gereageerd maar duik je er iets dieper in dan komen er grote vraagtekens.
Want de uitslag van het onderzoek naar een nieuw zwembad is nu al bekend!
In november vorig jaar hebben het CDA, De SGP/Christenunie en de VVD in de gemeenteraad een motie ingediend om te onderzoeken of een zo energiezuinig mogelijk ( nieuw ) zwembad kan worden gebouwd.
Dat lijkt doorgestoken kaart, want zoals bekend staat het huidige complex De Lockhorst in de weg als daar een viaduct met groene taluds ( flyover ) moet komen . Daarvoor heeft minister De Jonge onlangs na een vriendelijk onderonsje een bijdrage toegezegd van € 20 miljoen . De gemeente moet dan nog € 10 miljoen zien te vinden, maar och….
Maar goed : het college heeft vorige week meegedeeld dat het onderzoek gestart is.
Maar de uitkomsten daarvan staan nu al vast .
Dat blijkt uit 2 documenten
1. Het college gaat namelijk voor De Lockhorst alleen nog maar het noodzakelijke onderhoud voor de komende 5 jaar uitvoeren. Als reden hiervoor schrijft men in een college informatiebrief :
“Met de komst van de groene noord-zuid verbinding, hetgeen onderdeel is van het Programmaplan Ruimtelijke vernieuwing 2022-2030, zal de Lockhorst dus na 1 januari 2028 naar verwachting gesloopt worden. Daarom worden niet meer alle geplande werkzaamheden aan de accommodatie uitgevoerd.”
2. Het college heeft ook een rapport uitgebracht over de toekomst van de sportaccommodaties. Daarin staat :
“Het bronbad is een groot, multifunctioneel zwembad met veel mogelijkheden en een duidelijke regionale functie. Het vervult met 170.000 bezoeken per jaar een duidelijke maatschappelijke functie. Het is echter te groot voor Sliedrecht. De capaciteit van het zwembad wordt bij lange na niet gebruikt. Passender voor Sliedrecht is een veel kleinschaliger, functioneel en energiezuinig binnenbad. Dat zwembad staat bij voorkeur in het dorp zelf of aan de groene verbinding tussen Noord en Zuid, zoals voorgesteld in het Programmaplan Ruimtelijke Vernieuwing .Daarbij moet gedacht worden aan een binnenbad met een wedstrijdbassin en een doelgroepenbassin. Buiten zwemmen kan dan in de Tuinen van Sliedrecht”.
Over het feit dat hier ook het zalencentrum is gevestigd en dat dan ook gesloopt moet worden, wordt niets gezegd, maar dit terzijde. Overigens wordt niets geschreven over de kosten van dit soort operaties.
Maar de koers in helder : het college gaat uit van de komst van de flyover én de sloop van De Lockhorst, waarvoor in de plaats een veel kleiner overdekt zwembad gemaakt zal worden . En bij buitenzwemmen en een zonneweide denkt men blijkbaar aan een recreatieplas die gegraven moet worden ten noorden van de spoorlijn. voorheen door de burgemeester i.v.m. blauwalg juist afgeraden.
De uitkomsten van het onderzoek zijn dus nu al bekend. Nu nog de kosten.
Koos den Dunnen