SLIEDRECHT – Het sociaal domein in Sliedrecht komt geld tekort en dat stoort PvdA Sliedrecht. “Het is een schande dat een regering van een land, waar het geld tegen de plinten klotst, lokale overheden dwingt tot het bewandelen van geitenpaden om het sociaal domein sociaal te laten zijn”, sprak fractievoorzitter Anton Huijzer (PvdA) dinsdagavond 24 september 2019. Huijzer kreeg steun van bijna alle partijen voor zijn betoog. De VVD erkende wel dat er bezuinigd moet worden, maar de liberalen wil wel een gezamenlijk alternatief uit Sliedrecht steunen. Slydregt.NU zat ‘met pijn in de maag’. “Dit is niet te verkopen!”, sprak fractievoorzitter Mark Jongeneel (Slydregt.NU).
Anton Huijzer dinsdagavond aan het woord tijdens de gemeenteraadsvergadering. (Foto Peter Donk / Sliedrecht24)
De PvdA kan met geen enkele ongewenst maatschappelijk effect genoegen nemen en hoopt dan ook op een verstandig sociaal besluit door de Drechtraad. Huijzer: “Van regionale portefeuillehouders hoor ik gelukkig hetzelfde geluid. Mochten die in hun wijsheid toch een besluit nemen dat inwoners van Sliedrecht raakt willen wij graag kijken welke domeinen er teruggehaald kunnen worden uit de gemeenschappelijke regeling en zich lenen voor lokale uitvoering”, sprak Huijzer, “Daar willen we dan op dat moment door het college duidelijke opties ter afweging voor krijgen. Het is voor ons absoluut niet bespreekbaar dat een gemeenschappelijke regeling schrapt in de regeling met het verzoek dat lokaal weer te compenseren. Dat voorzitter is niet wat ik voor ogen heb bij een gemeenschappelijke regeling. Dat is krenten uit de pap vissen. En als wij de pap terugkrijgen willen wij de krenten er ook bij.” De PvdA-afgevaardigde in de Drechtraad krijgt volgens Huijzer in ieder geval van de fractie geen politieke goedkeuring mee om in te stemmen met een aanslag op onze sociale voorzieningen. Vanuit alle partijen was er kritiek. Gestreefd wordt in de Drechtraad met één Sliedrechtse mond te gaan spreken.
Heb Wink hier heb ik niets aan toe te voegen. Spijker op zijn kop! Dezelfde groep krijgt werkelijk álles voor elkaar en Nl’se jan modaal moet het maar uitzoeken. Bah bah!!
De UITVOERING van diverse sociale voorzieningen is de laatste jaren sinds het overbrengen naar de Gemeenten verschrikkelijk (nog afgezien van het feit dat het mogelijk is in Papendrecht of Hardinxveld anders behandeld te worden. Dat toen afgeschoven onder het mom van “dichter bij de mensen”. Er is maar één goede oplossing: alles weer terug zoals het ooit was: één goede landelijke regeling waaraan de Gemeenten zich ook hebben te houden met verantwoordelijkheid weer bij de landelijke overheid!!!
Wat wordt er nu gezeurd. Oudere-invalide en zorg vragende minima zijn toch het rioolputje van de Drechtraad. Er is al verteld dat er nog meer op stapel staat. Het is een grote schande dat er zo met alleen Nederlanders wordt omgegaan. En dan met nadruk op ; Alleen Nederlanders.
Nog even dan staat zwarte piet weer voor de deur.(O. Nee. Veeg piet) want dat is ons ook al afgenomen.
Maar de ouderen-invalide en zorg vragende minima. Die zijn de echte zwarte piet. Grote Schande.