SLIEDRECHT – Kans op een verkeerschaos op de Schuttevaerkade of chaos op het water na een zonnige zomerdag als alle bootjes terugkeren op een zondagavond in de haven. Beide punten kwamen maandagavond 29 januari 2018 uitgebreid aan de orde in de hal van het gemeentekantoor, waar een tweede informatieavond over de toekomstige aanleg van de bootjeshelling bij de haven van Sliedrecht werd gehouden. Het zou zo maar realiteit kunnen worden, want we hebben het hier over een hoofdpijndossier. Op de avond waren zo’n dertig mensen afgekomen.
Aanwezigen hoorden aan wat wethouder Hanny Visser-Schlieker (PRO Sliedrecht) met in portefeuille het project Bootjeshelling ondersteund door een ambtenaar vertelde. (Foto Peter Donk / Sliedrecht24)
Voordat er een raadsbesluit wordt genomen beloofde Visser nu al een derde informatieavond. Het traject na het raadsbesluit (nog niet aan de orde -red.) is de vergunning-procedure en de realisatie van de bootjeshelling. Deze is al gebouwd en ligt al maanden in de opslag. Naar verluidt zou daaraan ruim € 75.000,– zijn besteed. Fractievoorzitter Anton van Rees (PvdA) die de problematiek rond de bootjeshelling verwacht dat de totale kosten anderhalf tot twee ton kunnen zijn. De raadsleden hebben expliciet om de datum van de avond moeten vragen om er bij te kunnen zijn. Media en Koninklijke BNL Schuttevaer waren niet uitgenodigd. Uitsluitend omwonenden kregen voor de avond een uitnodigingsbrief.
Voornemens
Visser ging allereerst terug naar de informatieavond van begin september vorig jaar. Omwonenden uitten daar toen hun zorgen over de parkeerdrukte die mogelijk door de bootjeshelling zou kunnen ontstaan. Die zorgen bestaan er nog en ze willen vergunningen voor de bewoners van de Havenstraat. Ook kwam in september 2017 aan de orde dat bewoners vaak hun auto parkeren op de Schuttevaerkade (voorheen Loswal geheten-red.), omdat het te druk is met auto’s in de wijk. Ze maakten toen ook duidelijk tegen bomenkap te zijn en vroegen aandacht voor het hardrijden in de Havenstraat.
Eénrichtingverkeer en parkeren
Maandagavond kwam deze problematiek tussen de gesprekken door weer aan de orde. Het draaide vooral om voorgestelde maatregelen. De gemeente wil bijvoorbeeld extra parkeerplaatsen aanleggen op de Schuttevaerkade, parkeren bij het gemeentekantoor toestaan bij extreme drukte en trailers deels weren van de Schuttevaerkade. De bootjeshelling moet komen naast de aanlegsteiger aan de binnenzijde (dus aan de kant van de pleziervaartuigen-red.) en vervallen ligplaatsen worden dan gecompenseerd door bestaande steigers te verlengen. Er komt op de Schuttevaerkade dan éénrichtingverkeer. Nu is dat gepland vanaf het raadhuis richting IHC, maar het zou ook nog omgekeerd kunnen worden. De gemeente spreekt nog met enkele naastgelegen bedrijven, die ‘niet onwelwillend zijn’ volgens Visser, maar wel ‘hun werk willen kunnen blijven doen’.
Huiswerk
Omwonenden willen dat mensen die hun bootje te water hebben gelaten met hun trailer uitwijken naar het gemeentekantoor om daar te parkeren. BOA’s zouden alles in de gaten moeten houden. Enkele aanwezige beroepsschippers vertelden ook te kunnen blijven aanleggen voor het water bunkeren en om bij de stroomvoorziening te kunnen. Ook vrezen ze voor ongelukken bij grote drukte in de gemeentehaven op een warme dag. De bootjeshelling wordt openbaar, dus ook mensen uit het achterland of buurgemeenten mogen er zoals de plannen nu zijn gebruik van maken. De wijk Havenkwartier vreest meer overlast van parkeerders. Duidelijk werd maandagavond dat de ambtenaren opnieuw huiswerk meekregen. Veel bezoekers vrezen een heksenketel rond de bootjeshelling op een zonnige zomerdag met veel verkeer. Het laatste woord is er nog niet over gesproken. “Ik denk dat u veel huiswerk heeft”, riep één van de aanwezigen. “We hebben sinds 2005 veel locaties bekeken, we liggen hier zeven kilometer aan het water”, sprak wethouder Visser.
10 auto’s met een trailer = een slordige 100 meter aan parkeerruimte….
Dat moet je niet willen in een woonwijk. Het gaat onvermijdelijk tot overlast leiden. Er niemand gaat zijn boot te water laten om vervolgens buiten het zicht ( van je bootje met al je spullen erin), ergens aan de overkant te gaan parkeren.
Is er eigenlijk ooit gepolst bij Truckcentrum Sliedrecht of ze niet genegen zijn de verhuizen naar bijvoorbeeld het industrieterrein? Daar zou voldoende parkeergelegenheid zijn voor alle trailers en het grenst aan de rivier.
Vrachtwagens hoeven tenslotte niet aan het water staan, het industrieterrein is ook vlakbij een oprit voor de rijksweg en daar is plenty aan braakliggend terrein.
Idee ?
€75000,- gemeenschap geld investeren in iets wat nog niet eens is goedgekeurd, te zot voor woorden. Parkeren bij het Gemeentekantoor? Dat gaat toch niemand doen, bootje te water en auto met trailer zo dicht mogelijk bij de haven, dus een grote overlast voor de omwonenden en zaken.
En als alle bootjes om 5 uur terugkomen, waar gaan die liggen wachten op hun beurt? Tegen de bootjes in de jachthaven met als gevolg schades e,d.
Ga eindelijk eens nadenken Mevrouw Visser hier zit niemand op te wachten!
Er ligt een prachtig terrein bij de watertoren.
Nu wordt de Havenstraat er mee belast.
Nog meer schreeuwende jongelui en auto’s.
Mevrouw Visser, denk eens na!
Volgens mij zit niemand op een helling te wachten op die locatie. We introduceren dus een probleem waar geen vraag aan ten grondslag ligt. Soms is het inzien van foute beslissingen de beste keuze i.p.v. het doordrukken ervan. Als ik het sommetje snel maak: €75000 voor de steiger, 150000 herinrichten kade, 3 boas per weekend a 60€/uur/dag=4320€. Zeg dat je 10 vaar weekenden heb per jaar. Is dus 43200€ loon kosten. Dan nog het jaarlijkse onderhoud van ca. 2500€. Dat is een behoorlijke kostenpost waar de burger niet om heeft gevraagd. Beter ten halve gekeerd dan ten volle gedwaald. Gewoon de 75000€ afboeken en sorry Sliedrecht zeggen #mevrouwvisser