PAPENDRECHT / SLIEDRECHT – Op het hoofdkantoor van Koninklijke Boskalis Westminister N.V. in Papendrecht, net over de gemeentegrens met Sliedrecht, vervallen 230 arbeidsplaatsen. Dat maakt het van oorsprong Sliedrechtse bedrijf maandag 15 mei 2017 bekend. Bij Boskalis in Papendrecht werken verschillende inwoners van Sliedrecht.
Het bedrijf deed een onderzoek naar de kosten van het hoofdkantoor. De verslechterde marktomstandigheden en verwachte lange periode van lage energieprijzen zijn volgens Boskalis de aanleiding voor de ontslagen. (Foto Hans van der Aa / Sliedrecht24)
Op basis van de studie wordt volgens Boskalis een totale kostenbesparing beoogd van tussen de EUR € 30 tot € 35 miljoen, waarbij de arbeidsplaatsen komen te vervallen. “Deze reorganisatie vormt een onderdeel van het Corporate Business Plan 2017-2019 zoals we dat begin dit jaar hebben gepresenteerd en zal in de komende achttien maanden worden uitgevoerd”, schrijft het bedrijf maandag. Als gevolg van de ingreep op het hoofdkantoor in Papendrecht worden – zoals gezegd – circa 230 medewerkers boventallig.
Olieprijzen
De personeelsreductie verloopt waar mogelijk via natuurlijk verloop en herplaatsing. Boskalis: “Desalniettemin kunnen gedwongen ontslagen niet worden uitgesloten. Boskalis heeft een adviesaanvraag ingediend bij de ondernemingsraad ten aanzien van dit voorgenomen besluit.” Het grote bedrijf wordt geraakt door de negatieve ontwikkelingen in de markt worden voornamelijk ingegeven door de lage olieprijzen. De van oorsprong Baggeraar deed daarom onderzoek naar een kostenbesparing. Om hierop te anticiperen heeft Boskalis vorig jaar de eerste stappen gezet met de aanvang van een vlootrationalisatie- en kostenreductieprogramma. In 2016 is al een belangrijk deel van het vlootrationalisatieprogramma uitgevoerd en middels een impairment is een deel van de offshore vloot en goodwill afgewaardeerd.